Tukuma novada Izglītības pārvalde

Tukuma novada ģeogrāfijas skolotāji 20.martā devās uz Rīgu, lai apmeklētu sadzīves atkritumu  poligonu "Getliņi". Pedagogi tika iepazīstināti ar informāciju par atkritumu pieņemšanu, šķirošanu un uzglabāšanu. Uzzinājām, kā  uzņēmums, pārstrādājot atkritumus, ražo elektroenerģiju, ar to apsildot siltumnīcas, kurās audzē tomātus, gurķus un nokarenos ziedus. Aktualizējām zināšanas par poligona darbību saistībā ar aprites ekonomiku, ilgtspēju un atkritumu mazināšanas principiem.

2023.gada 4.aprīlī, plkst.13.00 Tukuma 2.viduskolā, Raudas ielā 16, Tukumā notiks Tukuma novada bērnu un jauniešu tērpu kolekciju skate „Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”

No 2023.gada  3 aprīļa līdz 28.aprīlim apskatāma Tukuma novada bērnu un jauniešu mākslas darbu konkursa „Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi” darbu izstāde Tumes Kultūras namā, Pasta ielā 1A, Tumē, Tumes pagastā, Tukuma novadā. Izstādē –konkursā apskatāmi Tukuma novada izglītības iestāžu skolēnu vizuālie un vizuāli plastiskie mākslas darbi. Aicinām apskatīt izstādi un kopā priecāties par mūsu skolēnu radošo izdomu un iespaidīgo veikumu!

2023.gada  21.martā notiks sadejošanās Slampes kultūras pilī, kurā piedalīsies Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvi. Šogad Slampes kultūras pilī pulcēsies 13 deju grupas no mūsu plašā Tukuma novada.

 

Priecāsimies par mūsu dejotājiem, viņu dejotajām dejām un, lecot augstu palēcienu, sagaidīsim pavasari!

16. martā Tukuma novada 7.-12. klašu datorikas un programmēšanas skolotāji piedalījās pasākumā “Risinājumi jēgpilnai tehnoloģiju mācīšanai”, ko organizēja Riga Business School.

Pasākumu atklāja Raimonds Lapiņš- valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos, Jānis Grēviņš- Riga Business School direktors un  Kārlis Strautiņš-  Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs.

Šogad Junior Achievement Latvia piedāvā iespēju piedalīties 3 finanšu pratības konkursos: radošuma un finanšu pratības konkursā „Mana vārdnīciņa”; radošuma un finanšu pratības konkursā „Biznesa pasakas” un UNICEF un JA Europe projektā “Uplift Youth”, kā arī ikgadējā pasākumā "Ēnu diena". 

Vairāk informācijas

16.martā direktora vietnieki audzināšanas jomā devās ciemos pie kolēģiem uz Dobeli.

 Diena sākās ar tikšanos Dobeles Valsts ģimnāzijā. Ģimnāzijas direktore Inese Didže iepazīstināja ar skolas ikdienu, lepojās ar moderno Dabaszinātņu centru un ar patiesu prieku stāstīja par savu pedagogu un skolēnu kolektīvu. Daudz interesantu ideju ieguvām no direktores vietniecēm Daigas Kaupiņas un Ilzes Lesiņas.

Pavasara brīvlaiks pedagogiem ir profesionālās pilnveides laiks, lai tiktos ar kolēģiem, dažādiem speciālistiem un papildinātu savas kompetences.

Tukuma novada bioloģijas un dabaszinību skolotāji 16.martā devās uz Lapmežciemu iepazīt  Kaņiera ezera un piekrastes ekosistēmu pakalpojumus. Par dabas aizsardzības nozīmi valstī un ĶNP  izzinoši iepazīstināja  Vides gids Jāni Šlūka.

Pavasara atmodu dabā pedagogi piedzīvoja Antiņciema bioloģiskjā saimniecībā “Vidnieki” pie augu zinātājas un prasmīgas izmantotājas Sanita Matules.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd