Tukuma novada Izglītības pārvalde

Informācija par jaunajiem skolotājiem pieejamo atbalstu ESF+ projekta Nr. 4.2.2.7/1/23/I/001 ietvaros

 

PROJEKTA MĒRĶIS: sniegt Indukcijas gada atbalstu skolotāju sagatavošanas programmu studiju absolventiem pirmajā gadā pēc studiju pabeigšanas, lai nodrošinātu viņu tālāku iekļaušanos izglītības iestādes vidē un veicinātu palikšanu skolotāja profesijā.

Izglītības atbalsta centrs piedāvā jaunu pakalpojuma veidu – atbalsta grupa pedagogiem un atbalsta grupa izglītojamo vecākiem.

Atbalsta grupa ir darbības forma, kur dalībnieki regulāri satiekas,un katram tiek dota iespēja dalīties pieredzē ar citiem grupas dalībniekiem un gūt jaunu pieredzi sev. Tā ir balstīta uz dalībnieku pašpalīdzības principu - darbojoties kopā, kopā pārvarēt grūtības, iegūt zināšanas un atbalstu.

Pieaugušo tālākizglītības centrs (PTC) meklē angļu valodas pasniedzēju Tukuma novadā, ja esat ieinteresēti pasniegt angļu valodu pieaugušajiem sazinieties, rakstot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Alise Šmēla

Pieaugušo tālākizglītības centra vadītāja

Mob. 28683559

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

7. februārī, Tukuma Mākslas muzejā valdīja azarts, entuziasms un prieks! Šeit norisinājās atklātā konkursa “SMART – Smaidi, Mācies, Atmini, Radi, Tiekamies!” otrā noslēdzošā kārta. Tajā piedalījās 2. un 3. klašu skolēni no piecām Tukuma novada skolām: Tukuma E.Birznieka-Upīša 1.pamatskola, Tukuma 2. vidusskola, Tumes pamatskola, Pūres pamatskola, Smārdes pamatskola.
Skolēniem bija iespēja apliecināt savas spējas, zināšanas un prasmes dažādās mācību jomās – kultūras un pašizpausmes mākslu jomā, vēstures jomā, valodu jomā, dabaszinību u.c. Šoreiz vislabāk veicās komandai no Tukuma 2. vidusskolas. No sirds apsveicam ar uzvaru!
Paldies visiem skolēniem par dalību, skolotājiem par mudinājumu un atbalstu, kā arī žūrijas komisijai par vērtēšanu!

 Konkurss norisināsies vēl arī 4., 5. un 6. klašu skolēniem – 1. kārta no 8. līdz 12. aprīlim, 2. kārta (fināls) - 24. aprīlī.

www.visc.gov.lv

2024. gada 8., 12. un 15. februārī vidusskolēni varēs piedalīties Valsts izglītības satura centra (VISC) organizētos tiešsaistes eksāmenu izmēģinājuma darbos. Tie tiek organizēti, lai skolēni varētu iepazīties ar tiešsaistes eksāmenu izpildes vidi eksameni.vps.gov.lv. Dalība izmēģinājuma darbos nav obligāta, to rezultāti nebūs priekšnosacījums centralizētā eksāmena kārtošanai eksāmenu sesijas laikā, kā arī neietekmēs skolēnu sekmes.

Līdz 2024. gada 24. martam profesionāļi ar augstāko izglītību ir aicināti pieteikties darba vidē balstītām pedagoģijas studijām “Mācītspēks”, lai iegūtu skolotāja kvalifikāciju. Savukārt skolām ir iespēja aktualizēt savas vakances kartē Esiskolotājs.lv un mudināt gan savus izcilākos absolventus, gan vecākus, kas izrādījuši interesi par aktīvāku iesaisti, apsvērt darbu izglītības sektorā.

www.izm.gov.lv

2023./2024. mācību gadā 9.klašu centralizēto eksāmenu snieguma slieksni necels un saglabās 10% līmenī, kāds tas bija pagājušā mācību gadā. Šādu lēmumu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieņēmusi, izvērtējot pagājušās eksaminācijas sesijas rezultātus un to, ka pašlaik tiek izstrādāta izlīdzinošā gada koncepcija tiem, kuri eksāmenos nav sasnieguši noteikto snieguma līmeni. Vidējās izglītības posmā 12.klašu centralizēto eksāmenu slieksnis šajā mācību gadā ir 15%, kā tas paredzēts jau iepriekš.

Our website is protected by DMC Firewall!