Tukuma novada Izglītības pārvalde

2023.gada gada 26.maijā tika noskaidroti finanšu pratības konkursu "Mana vārdnīciņa" un "Biznesa pasakas" laureāti. 

Šogad Junior Achievement Latvia uz otro atlases kārtu bija saņēmusi vairāk kā 240 skolēnu darbus konkursam "Biznesa pasakas" un 284 vārdnīciņas  konkursam "Mana vārdnīciņa" no 1.-4. un 5.-9.klašu skolēniem visā Latvijā.

Konkursu “Mana vārdnīciņa” vērtēja Latvijas Bankas speciālistu žūrijas komisija, savukārt Biznesa pasakas ar laimīgām beigām vērtēja - vērtēja Latvijas Republikas Saeima, LR Konkurences padome, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas valsts meži, Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija, Apollo Skypark, Pepco un Dienas mediju žurnāla Ilustrētā Junioriem žurnālisti un atbalsta PEPCO.

Konkursā Čehijā piedalījās 538 darbi no Latvijas. Kopā tika iesūtīti 16416 darbi no 83 pasaules valstīm.

Starptautiskā vērtēšanas komisija  piešķīrusi 11 autoriem  medaļas “Lidices roze”, un 39 Goda rakstus mākslas darbu autoriem no 30 Latvijas izglītības iestādēm!

23 Goda raksti piešķirti mākslas darbu autoriem no izglītības iestādēm Latvijā:

Tukuma novada Goda rakstus saņems audzēkņi:

·         Amēlija Griķe, 9 gadi, Engures Mūzikas un māksla skola;

·         Annija Lase, 14 gadi, Kandavas Mākslas un mūzikas skola;

·         Enija Šteina, 13 gadi, Tukuma Mākslas skola.

Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu!

Tiekamies 31.05.2023 plkst.18.00 Šlokenbekas muižas zālē 

 

Tukuma novada skolēnu un pedagogu 

APBALVOŠANAS PASĀKUMĀ!

 

 

Apbalvojamo skolēnu un pedagogu saraksts

            2023.gada saulainā un siltā 25.maijā Kandavas brīvdabas estrādē “Ozolāji” notika Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu 1.-4.klašu koru, tautas deju kolektīvu koncerts un skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Satiksimies Kandavā 2023”.

Pasākuma mērķis bija iesaistīt skolēnus Dziesmu un deju svētku procesā un tradīciju saglabāšanā. Veicināt Tukuma novada izglītības iestādēs biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia programmas piedāvājuma īstenošanu. Sekmēt skolēnu pilsonisko līdzdalību.

LBAS publikācija

Lai uzlabotu darba tiesisko vidi un jauniešiem jau pie pirmās darba pieredzes atgādinātu par drošiem un taisnīgiem darba apstākļiem, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ir izstrādājusi materiālu par bērnu un pusaudžu nodarbināšanas tiesiskajiem aspektiem (1).  

Īpaši svarīgi tas ir tieši šobrīd – līdz ar vasaras iestāšanos, jo tieši šajā gadalaikā – vasaras brīvlaikā – bērnu un pusaudžu nodarbināšana notiek visaktīvāk, un viņu nodarbinātības aspekti kļūst īpaši aktuāli.

Attēlā neaizmirstulītes dabā

IZLAIDUMI

Tukuma novada pašvaldības

IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS 2022./2023.m.g.

 

Informācija par pasākumu

norises laikiem izglītības iestādēs

25.maijā plkst.16.00 brīvdabas estrādē "Ozolāji", Kandavā notiks Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu 1.-4.klašu koru un tautas deju kolektīvu koncerts „Satiksimies Kandavā 2023”.

 

Pasākumā piedalīsies arī skolēnu mācību uzņēmumi, kuri pasākuma laikā piedāvās iegādāties mācību uzņēmuma saražoto preci.

 

Uz satikšanos Kandavā!

20.maijā Tukuma 2.vidusskolā uz kopīgu sarunu tika aicināti Tukuma novada jaunieši, lai kopīgi diskutētu par jauniešiem aktuāliem jautājumiem. "Tukuma novada jauniešu forums 2023" tika organizēts Tukuma novada pašvaldības jaunatnes politikas attīstības stratēģijas izstrādes ietvaros.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd