Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju pieredzes apmaiņas seminārs “Dalies savās radošajās iespējās!”

24. janvārī Tukuma pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Pasaciņa” notika Tukuma novada Izglītības pārvaldes rīkots pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju pieredzes apmaiņas seminārs “Dalies savās radošajās iespējās!”.

Šāds seminārs jeb, kā paši skolotāji saka, ideju tirdziņš, notika jau otro gadu. Ideja pirms tam noskatīta Talsos, kur tukumnieki bija uzaicināti kā viesi. Toreiz pasākums mūsējos ieinteresēja, jo tā bija iespēja iegūt jaunas un radošas idejas, kā padarīt daudzveidīgāku un interesantāku darbu pirmskolas izglītības iestādēs gan bērniem, gan arī pašiem pedagogiem.

Šogad pasākumā piedalījās 22 dalībnieki, kuri pārstāvēja gan Tukuma, gan Engures novadu pirmsskolas izglītības iestādes.

Visus pasākuma dalībniekus laipni uzņēma PII “Pasaciņa” un tās vadītāja Jeļena Kulika ar saviem čaklajiem palīgiem –  vadītājas vietnieci Valdu Bahu, mūzikas skolotāju Daci Eihmani, grupiņu audzinātājām Inesi Cibuļsku, Santu Ginteri - Deksni un Dzintru Freimani.

 Semināra sākumā visus tā dalībniekus sveica Tukuma novada Izglītības pārvaldes izglītības darba vecākā speciāliste Marija Kazakova, novēlot visiem radošu un idejām bagātu dienu, kā arī, lai šāds seminārs ir kā tradīcija, kur semināra dalībnieki dalītos ar savu pieredzi, ļaujot vienam no otra paņem vislabākās idejas, dodot iespēju mazajiem ķipariem apgūt lielās dzīves gudrības caur mūziku, radošam spēlēm un rotaļām.

 

Turpinājumā, protams, PII  “Pasaciņa” vadītājas sveicieni, un tad sekoja mūzikas skolotājas Daces Eihmanes sarūpētais pārsteigums - sagatavošanas grupiņas “Kamenītes” muzikālais priekšnesums “Zili zaļi brīnumi”. Bērni sava priekšnesuma laikā izspēlēja gan H. Štrausa skaņdarbu, kā instrumentus izmantojot zvaniņus un bungu vālītes, gan dziedāja. Apsveikuma nobeigumā tika izdejota balles deja  “Polonēze”.

 

Semināra lietišķajā daļā katrs dalībnieks prezentēja savu ideju, bet, lai to varētu realizēt, visiem bija aktīvi jāiesaistās, izdziedot, izdejojot, izspēlējot visdažādākos uzdevumus. Galvenais spēļu uzdevums - ļaut bērniem saklausīt un iemācīties skaņas, ritmus, kurus var izspēlēt gan ar mūzikas instrumentiem, gan dabas materiāliem – ogām, kastaņiem, čiekuriem, pupām, zirņiem. Iemācīties kustības un  deju soļus, izkustinot gan mazās kājiņas un rociņas, gan arī pēdiņas, pirkstiņus, austiņas un visu pārējo ķermeni.

 

Idejas bira kā no pārpilnības raga – pašu komponētas dziesmas un rotaļas, pašu izdomātas galda spēles, pašu darināti mūzikas instrumenti, krāsainu lakatiņu - lapu deja, putnu lidojums,  radoši un interesanti uzdevumi pie jau zināmām tautas dziesmām, jestras dejas, kā arī idejas, kuras atvestas no apmaiņas braucieniem Lietuvā un Igaunijā.

 

Skatoties un klausoties tajā visā, saprotu, ka mazo ķiparu ikdiena un svētku dienas tiks padarītas daudz interesantākas, krāsainākas un radošākas.

 

Paldies visiem semināra dalībniekiem par aktīvo, radošo un krāsaino dienu!

 

Īpašs paldies PII “Pasaciņa” vadītājai Jeļenai Kulikai par laipno un silto sagaidīšanu, par  semināra telpām un nelielo ekskursiju pa bērnudārzu!

 

Agnese Matvejeva

Tukuma novada Izglītības pārvaldes izglītības darba vecākā specīāliste

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd