Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Sveču iedvesmoti “Vālodzēni”

Senie latvieši februāri jau izsenis dēvējuši par sveču mēnesi. Februāris ir ziemas pēdējais mēnesis, kad mēs visi jau ilgojamies pēc  pavasara, saulītes un siltuma. Sveces liesmiņa – dzīva uguns, siltuma un gaismas simbols, kam nenoliedzami piemīt kas maģisks un netverams.

 Arī pirmskolas izglītības iestāde “Vālodzīte” šogad  parūpējusies par īpašu noskaņu februārī, sarīkojot sveču izstādi, kurā piedalīties aicināts bija ikviens bērns, izstādot sev un savai ģimenei mīļu, nozīmīgu vai īpašu sveci. Izstādes eksponāti - sveces no īpašiem ģimenes notikumiem, visdažādāko materiālu un formu sveces un sveces visās iespējamajās krāsās, kur katrai arī savs stāsts.

Un, lai paši varētu izbaudīt sveču darināšanas procesu,  9. februārī  biedrība „7 balles” pirmskolas izglītības iestādē  “Vālodzīte” atvēra sveču darināšanas darbnīcu, dodot iespēju ikvienam mazajam “vālodzēnam” izbaudīt praktisku nodarbību sveču liešanā. Sveču radošā darbnīca bija aizraujoša gan lieliem, gan maziem, neprasīja īpašu sagatavošanos vai zināšanas. Mazās rociņas čakli darbojās un galarezultātā tapa, katram sava īpaša krāsainu vaska ripiņu svece.

 

Sveces liesma simbolizē Saules un gara gaismu, bet tās uzturētā uguns kliedē neziņas tumsu. Lai gaismas pilnas Jūsu sirdis un prāti!

 

      Pēc pirmskolas izglītības iestādes “Vālodzīte” vadītājas Evas Upmanes iesūtītās informācijas,

sagatavoja Agnese Matvejeva

Tukuma novada Izglītības pārvaldes izglītības darba vecākā speciāliste

 

Foto materiālos ieskats no radošās sveču darbnīcas un sveču izstādes

DMC Firewall is a Joomla Security extension!