Sākums Tukuma 2. vidusskolas un Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni kopā veido īsfilmas, iegūst 3. vietu un atzinību

22. Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS projekts PROJEKTORS šī gada pavasara sākumā viesojās piecās Latvijas pilsētu mācību iestādēs, tostarp arī Tukuma 2. vidusskolā, lai jauniešus iepazīstinātu ar jaunākajām Baltijas īsfilmām un sniegtu ieskatu īsfilmu veidošanā. 2017. gadā šī projekta ietvaros galvenā uzmanība tiek vērsta vidusskolu apmeklēšanai, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu kino izglītībā Latvijā.

Līdzās jau ierastajai īsfilmu programmas demonstrēšanai, projekta PROJEKTORS 2017. gada programma tika papildināta ar īsfilmu veidošanas meistarklasēm, kas jauniešiem sniedza iespēju apgūt zināšanas par īsfilmu veidošanu un praksē apgūt filmēšanas pamatus.

Vairāk informācija par 2ANNAS PROJEKTORS

Sadarbībā ar Rīga TV24 trīs labāko meistarklašu īsfilmu autori tika aicināti savus darbus prezentēt tiešajā ēterā televīzijā, starp kuriem bija arī Tukuma 2. vidusskolas skolēni Inga Arāja, Artūrs Potjomkins, Rūta Ziediņa, Ance Neilande, Emīls Krūmiņš, Madara Kukša, Norberts Millers un Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni Ēriks Belcāns, Marta Zariņa, Madara Poplovska, Anna Valdmane, Andrejs Lavrinovičs un Gints Sprēdis.

Plašāka informācija: www.t2v.lv un www.2annas.lv

Projekts tapis sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vides Filmu Studiju, BB Rental, Rīga TV24, Aizputes jauniešu “Ideju māju”, Tehniskās jaunrades namu “Annas 2” un Virtuālo Studiju ”URGA”.

Sagatavoja:

Evita Korna