Sākums Latvijas toņi un pustoņi

1. un 2.jūnijā Bauskā notiks V Latvijas bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivāls “Toņi un pustoņi”. Valsts izglītības satura centrs jau piekto reizi rīko Latvijas bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivālu “Toņi un pustoņi”. Tas notiek reizi piecos gados un šogad notiks 1. un 2.jūnijā Bauskā.

Festivāla laikā tiks atklāta interešu izglītības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu audzēkņu darbu izstāde “Latvijas toņi un pustoņi”, kurā bērnu un jauniešu redzējumā vairāk nekā 300 darbos ieraugāmas Vidzemei, Latgalei, Kurzemei, Zemgalei un Rīgai raksturīgās krāsas, ornamenti, zīmes un noskaņas.

V Latvijas bērnu un jauniešu mūzikas un mākslas festivāla „Latvijas toņi un pustoņi” vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādes dalībnieki no Tukuma un Engures novadiem

Festivāla ietvaros notiks arī bērnu un jauniešu veidoto tērpu kolekciju demonstrējumi gan tērpu konkursa finālskatē, gan tērpu parādē, arī šeit atklājot Latvijas toņu un pustoņu krāšņumu un daudzveidību.  Finālskatē savu tērpu kolekciju “Saullēkta krāsas Apšuciemā” izrādīs arī Tukuma Raiņa ģimnāzijas  vizuālās mākslas pulciņa “Mazā ota” meitenes skolotājas Unas Bērziņas vadībā.

Festivāls neiztiks arī bez dalībnieku gājiena “Latvijas novadu toņi un pustoņi”, kas virzīsies no Rātslaukuma līdz Pilskalna estrādei, un tieši tur 1.jūnija vakarā notiks koncerts “Kašera sapņu fabrika toņos un pustoņos”.

Tradicionāli festivālā piedalās arī vokālās mūzikas konkursa “Balsis” laureāti un festivāla - konkursa “No baroka līdz rokam” labākie vokāli instrumentālie kolektīvi un popgrupas, kuri

koncertēs festivāla norises vietās.

1997. un 2002. gadā festivāls notika Rīgā, 2007.gadā – Siguldā, bet 2012.gadā – Mazsalacā, pulcinot vairākus simtus dalībnieku no visas Latvijas. Festivāla mērķis ir motivēt skolēnus radošām aktivitātēm, sekmēt daudzveidīgu viņu pašapliecināšanos un radošo pašizpausmi vizuālajā, vizuāli plastiskajā mākslā un mūzikā. Šoreiz festivāls iecerēts kā Latvijas valsts simtgades gaidīšanas svētki.

Divu dienu garumā Bauska iemirdzēsies krāsu un skaņu priekā.  Ieeja pasākumos bez maksas.

Uz tikšanos Bauskā!

Papildu informācijai: