Sākums 10. mājturības un tehnoloģiju plenērs Dzirciema internātpamatskolā

10. mājturības un tehnoloģiju plenērs Dzirciema internātpamatskolā

24. un 25.maijā Dzirciema internātpamatskolā notika galdniecības plenērs, kura tēma šogad bija “Darbs dara darītāju”.

Kas un kā notika galdniecības plenērā?

Kā jau ierasts, arī šogad tas bija radošs pasākums divu dienu garumā ar praktisku darbošanos un jaunu iemaņu apgūšanu, kurā tikās Tukuma novada izglītības iestāžu mājturības un tehnoloģijas skolotāji kopā ar vienu vai diviem zēniem no savas skolas. Galdniecības plenērā piedalījās tie zēni, kurus interesē koka apstrādes darbi, kuri vēlas savas teorētiskās zināšanas skolotāju vadībā pārbaudīt darbojoties praktiski,

iemēģinot roku pie kokapstrādes darbmašīnām un instrumentiem, kas nav pieejami savās skolās zēnu darbmācības stundās.  Galdniecības plenēra laikā aktīvi darbojās gan zēni, gan skolotāji, visiem kopā veidojot interesantus priekšmetus no koka, izmantojot dažādas kokapstrādes tehnikas. Papildus praktiskām nodarbē, kā katru gadu, skolotāji ne tikai diskutēja par jaunumiem kokapstrādes  nozarē, bet arī dalījās savā pieredzē par citur noskatīto vai lasīto.

Ieskats 10.galdniecības plenēra 1.dienā

Un nevar nepieminēt, ka galvenais šī pasākuma koordinētājs un organizators jau desmito reizi bija Dzirciema internātpamatskolas mājturības un tehnoloģiju  skolotājs Andis Jakobsons, kurš vienmēr ir bijis gatavs uzņemt savās darba telpās kolēģus un jaunos kokapstrādes interesentus, neliedzot nevienam iespēju praktiski darbojoties apgūt ko jaunu un noderīgu. Liels atbalsts Andim arī šoreiz  bija Tukuma novada mājturības un tehnoloģiju  (zēniem) metodiskās apvienības vadītājs un Tukuma 2. vidusskolas mājturības un tehnoloģiju, kā arī tehniskās grafikas skolotājs Vilnis Prancāns.

Šogad plenērā piedalījās Pūres pamatskolas mājturības un tehnoloģijas skolotājs Jānis Reinsons un audzēknis Rūdis Arājs, Tukuma 2. vidusskolas mājturības un tehnoloģijas skolotājs Vilnis Prancāns un audzēknis Justs Grīslītis, Zemgales vidusskolas mājturības un tehnoloģijas skolotājs Mareks Lavrinovičs un audzēknis Kristaps Eikens, Tumes vidusskolas mājturības un tehnoloģijas skolotājs Oskars Laugalis un audzēknis Daniels Markuss Kārkliņš un Tukuma Raiņa ģimnāzijas mājturības un tehnoloģijas skolotājs Jānis Sproģis un audzēknis Dmitrijs Miņejevs.  Visi kopā gan puiši, gan skolotāji šogad darināja divus mākslas darbus – zivi un briļļu statīvu. Jaunradītos mākslas darbus  visiem pasākuma apmeklētājiem izrādīja kokapstrādes plenēra nelielajā izstādē.

Plenēram 10 gadi ir nopietns vecums, kuru laikā daudz kas jauns iemācīts, apgūtas jaunas iemaņas, izmēģinātas dažādas interesantas kokapstrādes tehnoloģijas, veidoti daudzi mākslas darbi. Par godu plenēra  desmitgadei tika sarīkotas arī nelielas svinības, kurās piedalīties tika aicināts ikviens. Svinīgajā plenēra noslēguma ceremonijā nopietnas runas un uzrunas mijās ar krietnu devu pozitīva humora, skanēja smiekli un aplausi. Un, protams, bija arī dāvanas un muzikāli pārsteigumi. Namatēvs Andis no savas skolas kolēģiem dāvanā saņēma ļoti svarīgu galdnieka darbarīku – milzīgu āmuru, kas bija izveidots kā mantu glabātuve. Pats skolotājs Andis visu priekšā atklāja, ka āmuru ikdienā varēšot izmantot ne tikai kā seifu, bet arī kā  “selfiju” kātu.

Dzirciema internātpamatskolas audzēkņi visus klātesošos priecēja ar pirātu deju (skolotāja Inga Noreika) un trīs improvizētu vecenīšu atraktīvo dziedājumu. Par gardu pārsteigumu kopā ar skolotāju Beati Kreicbergu bija parūpējušies Dzirciema internātpamatskolas topošie pavāru palīgi, plenēra dalībniekiem dāvinot pašu ceptu kliņģeri  desmitnieka formā.

Un tad skolotāja Viļņa Prancāna vārdi, ka, domājot par dāvanu, ko viņš varētu pasniegt plenēra desmitgades pasākumā tā organizētājiem, dalībniekiem un visiem klātesošajiem, neko izcilāku par sava Tukuma 2. vidusskolas  vokāli instrumentālā  ansambļa  „PRO” koncertu nav varējis sarūpēt. "PRO" uzstāšanās bija Viļņa paldies gan Andim, gan plenēra dalībniekiem par uzņēmību,degsmi un sadarbību 10 gadu garumā.

Apskati! 10.mājturības un tehnoloģiju plenēra galerija

Ar spēcīgu un skanīgu “PRO” dziedājumu un daudz pozitīvām emocijām beidzās 10. mājturības un tehnoloģiju plenērs  Dzirciema internātpamatskolā, lai jau nākamgad atkal pulcētu kopā interesentus un darboties gribētājus. Ne velti pats Andis Jakobsons plenēra laikā teica, ka viņš jau citādi nevar, ja pieteiksies ciemiņi,  viņš gaidīs, laipni uzņems un labprāt kopā arī darbosies.

Paldies visiem, kas iesaistījās plenēra organizēšanā un atbalstīšanā. Paldies plenēra dalībniekiem.

Tiekamies visi 11.mājturības un tehnoloģiju  plenērā jau nākošgad!

Informāciju iesūtīja:

Ilzes Cukanova

Dzirciema internātpamatskolas

direktora vietnieces izglītības jomā

Sagatavoja: Agnese Matvejeva

Tukumanovada Izglītības pārvaldes

izglītības darba vecākāspeciāliste

DMC Firewall is a Joomla Security extension!