Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Tukuma 2. pamatskolas zēnu kora pārstāvju dalība meistarklasēs

28.un 29.maijā Profesionālās izglītības kompetenču centrs Rīgas Doma kora skolā rīkoja profesionālās pilnveides meistarklases izglītības programmas "Laudamus"  ietvaros. Šī gada meistarklašu tēma – praktiski soļi zēnu balsu labskanības veicināšanai.

Meistarklasēs piedalīties tika aicināti zēnu koru diriģenti un mūzikas skolotāji, kuriem ikdienā ir darbs ar zēnu balsīm, līdzi ņemot vienu vai divus dziedošus zēnus, kuri apguvuši V.A.Mocarta moteti „ Veni Sancte spiritus” un vēlas iepazīt zēnu kora ikdienas dzīvi Rīgas Doma kora skolā.

 

Šajā izglītošajā un praktiskajā pasākumā starp 24 zēniem un viņu pedagogiem no visas Latvijas piedalījās arī Tukuma 2.pamatskolas zēnu kora divi dziedošie puiši, Regnārs Auziņš (4.a klase) un Dāvids Penders (5.a klase), un zēnu kora diriģente un vadītāja Dace Perševica. Visiem meistarklašu dalībniekiem, divu dienu garumā, Rīgas Doma kora skolas pedagogu vadībā bija iespēja  piedalīties vokālajās nodarbībās, apgūt diriģēšanas  ābeci, mācīties ritmizēšanu un latīņu valodu. Pedagogiem bija iespēja vērot nodarbības un noklausīties lekciju kursu par mūzikas mācīšanas efektiem.

 

Un pasākuma kulminācija - meistarklašu dziedošo puišu un Rīgas Doma kora skolas audzēkņu koncerts Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kur kopā ar visiem uzstājās arī Dāvids un Regnārs. Koncertā tika atskaņots  V. A. Mocarta moteti “Veni Sancte spiritus” iestudējums Mārtiņa Klišāna vadībā.

 

Šāds projekts, kur iesaistīti tika arī audzēkņi, notika pirmo reizi. Zēni ieguva jaunu un vērtīgu pieredzi un arī  jaunus draugus.

 

Paldies skolai un  zēnu vecākiem par atbalstu, piedaloties šajā projektā.

 

 

Sagatavoja

Dace Perševica

Tukuma 2.pamatskolas zēnu kora diriģente

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd