Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Tukuma, Engures un Jaunpils skolēnu pašpārvalžu aktivitātes februārī un martā

Februāra sākumā Tukuma ledus hallē notika Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolu pašpārvalžu pārstāvju tikšanās. Pavisam kopā no 15 skolām tikās 30 skolēni, kas dienas garumā savstarpēji iepazinās, dalījās ar pieredzi savas skolas pašpārvaldes darbā, apmainījās ar idejām un viedokļiem par to, kā turpmāk visiem kopā sadarboties. Dalībnieki nolēma, ka turamākās skolēnu pašpārvalžu tikšanās jāorganizē kādā no novadu skolām un vasarā pasākums jārīko brīvā dabā ar kopā darbošanos, sportošanu, sarunām pie ugunskura un pašpārvalžu darbības plānošanu nākotnē.

 

 

Savukārt 10.martā Tukuma, Engures un Jaunpils skolēnu pašpārvalžu pārstāves Liene Trēde no Irlavas vidusskolas, Nathalie Pletscher no Tukuma Raiņa ģimnāzijas, Laura Dumbre un Katrīna Šakina no Engures vidusskolas, Kristīne Eļkina un Nikola Smeltere no Jaunpils vidusskolas devās uz Rīgu, kur Rīgas 40.vidusskolā norisinājās Rīgas Skolēnu domes veidotais Latvijas pilsētu pašpārvalžu sadarbības pasākums, kurā piedalījās aptuveni 60 jaunieši no 14 Latvijas pilsētām un novadiem. 


Darbojoties darba grupās, jaunieši dalījās pieredzē par pašpārvalžu darbību, tām pieejamajiem resursiem un finansējumu, aktīvi diskutēja par pašpārvalžu publisko tēlu un tā veidošanu, par mērķu izvirzīšanu. Svarīgi un aktuāli bija izrunāt un saprast, kā motivēt jauniešus darboties pašpārvaldēs, būt drosmīgiem pieņemt lēmumus,  iesaistoties savas pilsētas, sava novada sabiedriskajos procesos.

 

Pasākuma laikā jauniešus iedvesmoja un ar savām zināšanām un pieredzi dalījās pašizaugsmes treneris Niks Jansons un uzņēmuma WRONG sociālo mediju direktors Vilhelms Meisters.

 

Latvijas pilsētu pašpārvalžu sadarbības pasākuma dalībnieki kopā ar pašizaugsmes treneri Niku Jansonu

 

 

Pasākuma dalībnieču atsauksmes:

Laura Dumbre: “Necerēju, ka šis pasākums būs tik labs. Ieguvu lielisku motivāciju, kāpēc arī turpmāk darboties skolas pašpārvaldē, daudz jaunas idejas un, protams, jaunus draugus. Pēc pasākuma sapratu, ka mums katram ir jānostāda mērķi un vienkārši tie jāīsteno. Jauniešiem ir tik daudz iespēju - dažādi projekti, nometnes, pasākumi - galvenais piedalīties, līdzdarboties un gūt pieredzi. Pašpārvalžu uzdevums ir būt aktīviem, motivēt jauniešus rakstīt projektus, īstenot aktivitātes.”

 

Nathalie Pletscher: “Pasākums bija interesants un labi izplānots. Iepazinos ar skolēniem no dažādām Latvijas pilsētām. Ieguvu iedvesmu cīnīties par savu ideju realizēšanu un jaunu pasākumu veidošanu.”

 

Nikola Smeltere: “Šajā pasākumā es pārstāvēju jaunizveidoto Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolēnu pašpārvalžu tīklu. Satiku meitenes no šī tīkla novadiem. Kopā mēs pārrunājām un dalījāmies ar idejām par pašpārvalžu tīkla attīstību. Man ļoti patika pasākuma plāns. Tas bija pārdomāts un interesants. Ļoti patika, ka bija uzaicināti vieslektori- Niks Jansons un Vilhelms Meisters.”

 

Kristīne Eļkina: “Esmu ļoti apmierināta, ka aizbraucu uz šo pasākumu, ieguvu jaunus iespaidus un idejas. Runājot un diskutējot ar jauniešiem, sapratu, ja grib, var visu.  Ja man dotu otru iespēju piedalīties šādā braucienā, es bez vilcināšanās piekristu.”

 

 

Nākamā Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolēnu pašpārvalžu tīkla tikšanās notiks 25. aprīlī Irlavas vidusskolā, kur ciemiņus uzņems Irlavas vidusskolas pašpārvaldes pārstāvji.

 

 

 

Ieva Upesleja

Tukuma novada Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste

Our website is protected by DMC Firewall!