Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Interesanti un radoši pavadīts brīvais laiks

8.septembrī Tukuma pilsētas Kultūras namā un Brīvības laukumā norisinājās Tukuma novada Multifunkcionālā Jaunatnes iniciatīvu centra un Tukuma novada Izglītības pārvaldes rīkotais pasākums  “Brīvā laika pavadīšanas iespējas bērniem un jauniešiem Tukumā un Tukuma novadā”.  Pasākums norisinājās jau otro gadu, pulcējot vienkopus kuplu dalībnieku un interesentu pulku. Šajā dienā  bērniem un jauniešiem, un viņu vecākiem bija iespēja aktīvi un  radoši darboties meistarklasēs, pārbaudīt savas prasmes un varēšanu dažādās sporta disciplīnās un sporta spēlēs,  vērot sportistu paraugdemonstrējumus,  uzklausīt kārtības inspektoru runča Rūda un bebra Bruno padomus par ceļu satiksmes drošības noteikumiem un kārtības noteikumiem spēļu laukumos un māju pagalmos, kā arī  skatīties krāsainus, muzikālus un atraktīvus priekšnesumus uz Tukuma Kultūras nama skatuves.

 

Pasākuma mērķis nemainīgs - dot iespēju pēc iespējas plašākam interesentu lokam uzzināt dažādās brīvā laika pavadīšanas iespējas,  ļaujot izmēģināt, izvēlēties un pieteikties pulciņos un nodarbībās, lai pilnvērtīgi pavadītu savu laiku ārpus skolas.

 

Šogad pasākums vienlaikus norisinājās gan Brīvības laukumā, kur vienkopus darbojās dažādas sporta aktivitātes, gan Tukuma Kultūras namā, kur darbojās radošās darbnīcas, mūzikas kolektīvi un dejotāji. 

Dalībnieku saraksts:

Brīvības laukums

Tukuma Kultūras nams

 

Brīvības laukumā hokeja klubs "Tukums" aicināja interesentus vērot daiļslidotāju krāšņo priekšnesumu un improvizētajā hokeja metienu zonā ikvienam trāpīt ripu hokeja vārtos, Tukuma karatē klubs uzstājās ar paraugdemonstrējumiem, sarīkojot pasākuma mini karatē turnīru, florbolisti piedāvāja izmēģināt dažādus veiklības un precizitātes uzdevumus, Tukuma Sporta skola izrādīja savas sportiskās aktivitātes - basketbolu, futbolu, volejbolu un virtuālu šaušanas treniņu. Tukuma jauniešu centrs aicināja visus spēlēt futbolu laukumā "panna", BMX riteņbraucēji visiem klātesošajiem izrādīja, cik meistarīgi puiši prot noturēties un manevrēt uz riteņiem, savukārt Tukuma ielu vingotāju biedrības puiši visus pārsteidza ar jauniem spēka vingrinājumiem uz speciāli izveidotiem vingrošanas rīkiem, pievilkšanās stieņa un līdztekām. Tā pat Brīvības laukumā izglītojošas spēles un dažādas aktivitātes piedāvāja Valts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa Kārtības policijas inspektori runcis Rūdis un bebrs Bruno, Latvijas Mazpulki visus aicināja uz "Mazpulku tirdziņu", degustāciju un piedalīties interesantā prāta spēlē, savukārt Kjokušinkai karatē "Bushido" centrs interesentiem izrādīja karatē un kikboksa treniņu un ekstrēmus cieto prikšmetu laušanas paraugdemonstrējumus.

 

Apskati pasākuma galeriju šeit!

 

Tukuma Kultūras namā sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Dabas pēddziņi” visus aicināja uz dabas pētnieku nodarbību,  tvaicēt un pētīt mikroskopā sāls kristālus un radošā darbnīcā veidot dabas glezniņas.  Kultūras nama Tradīciju zālē radoši varēja darboties Tukuma Mākslas skolas floristikas meistardarbnīcā, aplūkot lietišķās un vizuālās mākslas pulciņa audzēkņu darbus un tautas deju kolektīva "Luste" vairāku darba sezonu atspoguļojums fotogrāfijās. Turpat savu prasmi šifru pielietošanā izrādīja Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas Tukuma 12.vienības skauti un gaidas un savā radošajā darbnīcā aicināja katram pašam izgatavot atstarotāju. Mazākie pasākuma dalībnieki aktīvi varēja darboties Tukuma Tautskolas radošajā Dienas centrā, kā arī visiem interesentiem par sevi stāstīja un iesaistīties aicināja skaņu skola "Dore", kur notiek attīstošas mūzikas nodabības bērniem no 6 mēnešu vecuma līdz 8 gadiem un ģitārspēles nodarbības no 10 gadiem. Tukuma Raiņa ģimnāzija interesentiem ļāva darbities ar robotiem, radošo personību klubs "Ligzda" bija sarīkojusi radošu darbnīcu bērniem un improvizētu keramikas nodarbību jauniešiem. Tukuma Mākslas muzejs pasākumā deva iespēju apmeklētājiem salikt gleznu puzli un piedalīties vārdu minēšanās spēlē no izstādes „Plenērā”, Pastariņa muzejs aicināja atpazīt un salikt dažādas ainas no rakstnieka Ernesta Birznieka - Upīša grāmatas „Pastariņa dienasgrāmata”, kā arī sarūpējis iespēju spēlēt jaunāko interaktīvi virtuālo muzeja spēli „Pastariņa piedzīvojumu parks. Gads lauku sētā pēc Ernesta Birznieka - Upīša darbu motīviem”, izzinot vienīgās Ziemeļkurzemes lauku sētas sadzīvi, kur jāsamaļ  gan graudi, gan jāgana cūkas, jāsavāc vistu olas, jāizslauc govs, jāmin vecvārdi. Durbes pils piedāvāja interesentiem izzināt skaistās Durbes pils likteni spēlē „Ceļojums Durbes pils vēsturē” un Tukuma Audēju darbnīca bija uzorganizējusi radošas šūšanas un pērļošanas darbnīcas. Un protams visus interesentus pie sevis gaidīja atpūtas kompleksa "Albatross" meitenes, stāstot, rādot un aicinot braukt mācīties peldēt viņu baseinā.

Paralēli visām radošajām darbnīcām uz Kultūras nama skatuves bija vērojami krāšņi, skanīgi un dejiski priekšnesumi, ko izrādīja skaņu skola "Dore", mūsdienu deju studijas "DEMO", Tukuma Sporta skolas mākslas vingrotājas, Tukuma 2.vidusskolas pūtēju kameransmblis un vokālā studija "Varavīksne".

 

Pasākumā ikviens varēja piedalīties jauniešu organizācijas "Creative minds for culture" sadarbībā ar Tukuma jauniešu centru rīkotajās pop-up uzdevumu darbnīcās "Izzini.Iepazīsti.Iesaisties.", kur aktīvākajiem dalībnieki bija sarūpētas mazas pateicības balviņas. Savukārt Tukuma novada Izglītības pārvalde gan mazus, gan lielus aicināja piedalīties jautājumu viktorīnā, pareizās atbildes autoram pasniedzot pārsteiguma balviņas un akciju sabiedrības "Tukuma Piens" sarūpētās gardās balvas.

 

Paldies Tukuma iecirkņa Kārtības policijas inspektoriem Rūdim un Bruno par sadarbību un atsaucību! Paldies akciju sabiedrībai "Tukuma Piens" par atbalstu un gardajām balvām jautājumu viktorīnai.

 

 

Diena bija saulaina, silta un interesanta, jo ikviens varēja darboties radošajās darbnīcās un sportot, vērot paraugdemonstrējumus Brīvības laukumā un skatīties krāšņo koncertu Tukuma Kultūras namā. Izvērtējot pasākumu, jāsecina, ka Tukuma un Tukuma novada bērniem un jauniešiem ir daudzpusīgas un kvalitatīvas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Atliek tik vien kā visu pārdomāt un izvēlēties sev piemērotāko nodarbi, kas sniegs iespēju mācīties daudz ko jaunu, pilnveidot jau esošās prasmes un zināšanas, izzināt pasauli un iegūt jaunus draugus.

 

 

Agnese Matvejeva

Tukuma novada Izglītības pārvaldes

Izglītības darba vecākā speciāliste

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!