Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Karjeras nedēļa "Tavs karjeras skrejceļš!"

 

No 8. līdz 12. oktobrim 47 pilsētās un novados notiks Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Tās laikā Latvijas lielākajās vidusskolās notiks diskusijas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kā arī skolu jauniešus apciemos improvizācijas aktieru “K” komanda un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar virtuālās realitātes palīdzību.

 

“Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicinās devīze “Tavs karjeras skrejceļš!”. Vēlamies aicināt skolēnus palūkoties uz nākotnes karjeru no cita skatupunkta – sākumā rūpīgi izzināt savu personību, prasmes, intereses un iespējas, pēc tam meklēt savu sapņu profesiju. Tas ļaus prasmīgi un mērķtiecīgi pašiem vadīt savu tālākās izglītības un profesijas izvēli,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

 

Šogad karjeras nedēļā Tukuma, Engures un Jaunpils novada bērni un jaunieši tiks iesaistīti vairākās aktivitātēs.

5.-12. klašu skolēni tiek aicināti izveidot savu CV neparastāk – vizualizējot savas spējas, prasmes un intereses.  Skolēnu radošo darbu konkursa "Tavs neparaistais CV" nolikums.

 

Pie pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem dosies vecāko klašu skolēni Profesiju dienā "Kad izaugšu liels, es būšu ...", lai atraktīvi iepazīstinātu ar dažādām profesijām, to daudzveidību, kā arī par iespējām profesiju apgūšanu Latvijā un vietējā kopienā.

 

Galvenais šīs nedēļas pasākums “Tavs karjeras skrejceļš” tiek plānots visu skolu 8.-9.klašu skolēniem. Radošs pasākums ar prakstiskām darba stacijām, kurās pamatskolēniem tiks dota iespēja, līdzdarbojoties uzzināt gan par dažādām karjeras vadības prasmēm, gan par karjeras iespējām. Skolēniem būs iespēja uzzināt par dažādām profesijām, to daudzveidību un saturu, par dažādiem nodarbinātības veidiem, darba vietām, tajās izmantoto aprīkojumu, instrumentiem, speciālo apģērbu u.tml., paplašinot savas zināšanas, lai saprastu, kur turpināt izglītību, kā nākotnē iekļautos darba tirgū.

 

Karjeras nedēļas pasākumus Tukuma, Engures un Jaunpils novados organizē Tukuma, Engures, Jaunpils novadu izglītības iestāžu pedagogi - karjeras konsultanti sadarbībā ar vidējās izglītības iestāžu jauniešiem un Tukuma novada Izglītības pārvaldi.

 

 

 

 

Karjeras nedēļas noslēguma dienā, 12. oktobrī, VIAA gadskārtējā nacionālajā konferencē tiksies vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu pedagogi karjeras konsultanti, Eiropas Savienības fondu karjeras atbalsta projekta koordinatori un Karjeras nedēļas koordinatori, lai diskutētu par karjeras attīstības atbalsta (KAA) nozīmi Latvijas izglītības iestādēs, kā arī uzklausītu jauniešu viedokli par KAA pakalpojumiem viņu skolās un pašvaldībās. Konference notiks RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Durbes ielā 4, Rīgā.

 

 

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

 

Karjeras nedēļas pasākumu programma 47 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela. Savukārt Karjeras nedēļas jaunumiem var sekot sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LVdraugiem.lv/viaa un Twitter - twitter.com/VIAA_LV.

Our website is protected by DMC Firewall!