Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Piesakies dalībai projektā "JUP: jaunietis - uzņēmums - pašvaldība"!

Aicinām jauniešus vecumā no 16 līdz 19 gadiem, aizpildot anketu http://ejuz.lv/jupjauniesiem, līdz 14. oktobrim pieteikties praktiskās pieredzes gūšanai uzņēmumos.

 

Projekta "JUP: jaunietis - uzņēmums - pašvaldība" mērķis ir uzsākt un veicināt dialogu starp uzņēmējiem un pašvaldību, sniedzot jaunietim iespēju iegūt prakstiskās iemaņas un zināšanas uzņēmumu vidē, sniedzot iespēju strādāt vasaras oeriodā, kā arī lai palīdzētu jaunietim gūt priekšstatu par dažādām profesijām un izvēlēties tālāko izglītību un nākotnes profesiju.

Pavisam projektā iesaistījušies 14 uzņēmumi, kas sniegs jauniešiem iespēju iegūt prakstiskās iemaņas darbojoties uzņēmumos.

 

 

Projekta norise:

Pieteikšanās līdz 14.oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu: http://ejuz.lv/jupjauniesiem.

Līdz 18.oktobrim jauniešiem tiks paziņots par dalību projektā. Plānots, ka projektā piedalīsies 20 Tukuma novada jaunieši vecumā no 16 līdz 19 gadiem.

Pirms jauniešu iesaistīšanās projektā, viņiem paredzētas 4 sagatavošanās nodarbības, kas norisināsies 30. oktobrī, 6. un 13. novembrī un 4. decembrī no plkst.16.00 līdz plkst. 19.30 Tukuma ledus halles konferenču zālē. Projektā iesaistītajiem jauniešiem jāapmeklē visas nodarbības. Ja jaunietis dzīvo ārpus Tukuma, organizatori plānos, kā nodrošināt transportu vai transporta izmaksu segšanu nokļūšanai uz nodarbībām.

 

Sagatavošanās nodarbību tēmas:

30.10.2018.  Sevis izzināšana: ko es vēlos, kas man ir svarīgi, mana motivācija.
06.11.2018.  Darbs komandā: sadarbība, komunikācija, atbildības uzņemšanās, atbildības dalīšana, pašiniciatīva.
13.11.2018.  Uzņēmuma vide, ētika, darbības principi.
04.12.2018.  Konfliktu un problēmsituāciju risināšana. Iepazīšanās ar mentoriem. Mentoru loma un atbalsts projekta laikā.

 

Pēc sagatavošanās nodarbībām 2019. gadā no janvāra līdz maijam jauniešiem ieplānota praktiska darbošanās uzņēmumos, kur viņi iepazīsies ar uzņēmumu un tā vidi, "ēnos" uzņēmuma darbiniekus, uzklausīs instruktāžas dažādu uzdevumu veikšanai, kā arī iesaistīsies šo uzdevumu praktiskā izpildē.

 

Jauniešu darbošanās uzņēmumos notiks darba dienās pēc mācību stundām vai sestdienās, 2 līdz 4 mēnešus, kopā pavadot aptuveni 15 stundas mēnesī. Šajā posmā jauniešiem būs paredzēts arī  mentoru atbalsts.

 

2019. gada maija beigās plānots noslēguma pasākums, kurā visas projektā iesaistītās puses izvērtēs projekta norisi un paveikto, kā arī sniegs ieteikumus turpmākai šāda veida iniciatīvai pašvaldībā.

 

 

 

Par projektu:

Projektu "JUP: jaunietis - uzņēmējs - pašvaldība: īsteno Tukuma novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Tukuma novada Domi. Projekta mērķis ir uzsākt un veicināt dialogu starp uzņēmējiem un pašvaldību, sniedzot jaunietim iespēju iegūt prakstiskās iemaņas un zināšanas uzņēmumu vidē, sniedzot iespēju strādāt vasaras oeriodā, kā arī lai palīdzētu jaunietim gūt priekšstatu par dažādām profesijām un izvēlēties tālāko izglītību un nākotnes profesiju.

Projekts tiek īstenots  ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējumu.

 

Kontaktpersonas:

Ieva Upesleja, tālr.: 29255774, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Artūrs Doveiks, tālr.: 26197340, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

Par projektu lasi arī: www.tukumajauniesucentrs.lv  un

 

 

 

Šī ir lieliska iespēja jauniešiem apgūt praktisku pieredzi kādā no Tukuma novada uzņēmumiem un strādāt algotu darbu uzņēmumā vienu vai vairākus vasaras mēnešus.

Piesakies un piedalies!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd