Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Erasmus+ projekts “Eiropa un multikulturālisms” Tukuma Raiņa ģimnāzijā

 

Tukuma Raiņa ģimnāzija no 2017.gada 1.septembra līdz 2018.gada 31.oktobrim realizēja ES programmas Erasmus+ KA1 mācību mobilitāte skolu projektu “Eiropa un multikulturālisms”. Projektā trīs pedagogiem bija iespēja apmeklēt starptautiskus profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursus.

 

 

Skolotājas Una Gaile un Gunda Kupča februārī piedalījās kursu aktivitātēs “Sicily, a chain of civilisations”, kas notika Palermo. Galvenās kursu aktivitātes bija saistītas ar kultūras un vēstures iepazīšanu, akcentējot Sicīlijas vēsturisko attīstību, kurā vērojama Romas impērijas, grieķu, normāņu un arābu kultūru ietekme, kas liecina par Eiropas tautu kopīgu savstarpējo vēsturisko saikni. Skolotājas gatavoja materiālu par Latvijas un Eiropas kopīgiem vēsturiskiem notikumiem, iepazinās ar Sicīlijas literatūru un mūziku, apmeklēja dzejnieka Mikelandželo Baristreri dzejas kompozīcijas vakaru.

 

Sicīlijas kurss (G. Kupčas foto)


Gita Rācenāja 2018.gada jūnijā apmeklēja kursus "English & Culture: Methodology of Culture for Teachers of English" Triniti koležā Dublinā, Īrijā. Kursu laikā tika iepazīta īru kultūra, vēsture un arhitektūra, kā arī Īrijas izglītības sistēma. Radās priekšstats par īru-angļu valodas (Hiberno-English) īpatnībām. Kursu laikā tika intervēti cilvēki Dublinas ielās un veikti projekti muzejos un bibliotēkās. Kursi sniedza iedvesmu un jaunas idejas mākslas, filmu, literatūras un mūzikas izmantošanai mācību darbā, kā arī iegūti starptautiski kontakti turpmākai sadarbībai.

 

Dublinas kurss (G. Rācenājas foto)

 


Kursos iegūtās zināšanas skolotājas izmanto angļu valodas, kulturoloģijas un audzināšanas stundās. Iegūtie materiāli un metodes tika izmantoti Tukuma Raiņa ģimnāzijā kultūras nedēļā. Ar kursos iegūto pieredzi skolotājas iepazīstināja Tukuma Raiņa ģimnāzijas pedagogus un novada pedagogus metodisko apvienību semināros.

 

 

 


Sagatavoja

projekta koordinatore,

Tukuma Raiņa ģimnāzijas angļu valodas skolotāja

Gita Rācenāja

Our website is protected by DMC Firewall!