Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Skolēnu uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš

2018.gada 10.decembrī Tukumā, tirdzniecības centrā “RIMI” pulcējās skolēni, lai piedalītos gadskārtējā skolēnu rīkotajā Ziemassvētku tirdziņā. Tirgošanās ritēja spraigi – skolēni prata piedāvāt savus atvestos izstrādājumus. Tomēr, lai veiksmīgi tirgotos, ir jāmācās sapņus pārvērst realitātē, t.i., gan plānot savu darbību, gan ražot produkciju un to padarīt aktuālu un pievilcīgu pircējam, gan tirgoties.

 

 

 

Tāpēc šogad Tukuma novada Dome lēma finansiāli atbalstīt programmu un mācību metodi “Skolēnu mācību uzņēmums” (SMU).

SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai ir izglītojošs raksturs. SMU pilda īsta uzņēmuma funkcijas – ražo un pārdod preces vai pakalpojumus -, darbojas reālā vidē. SMU ir interaktīva mācību metode, kura paver iespēju skolēniem skolotāju vadībā kļūt par īstiem uzņēmējiem. SMU pārstāv Junior Achievement Latvija un izglītības iestāde. SMU veidošanas mērķis ir jaunas uzņēmēju paaudzes izglītošana, sasaistot teorētiskās zināšanas un praksi.

 

 

Ziemassvētku tirdziņa galerija

 

 

Ziemassvētku tirdziņā pircēji jau varēja iepazīt piecus skolēnu mācību uzņēmumus: “Rokii”, “Burbulīši”, “Krāsu fabrika”, “EP roku darbi” no Tukuma 2.vidusskolas (skolotāja Vēsma Kaņepe) un “Rotu koks” no Irlavas pamatskolas (skolotāji Ilva Kalniņa un Kaspars Reihmanis).

 

 

Ziemassvētku prieku visiem “RIMI” apmeklētājiem ļāva izjust arī citu skolu skolēnu komandas ar saviem darinājumiem: Smārdes pamatskolas 2., 3. un 5.klašu skolēni (skolotāja Gunta Lāce), kuriem palīdzēja arī sagatavoties vecāki; Tukuma novada internātpamatskolas audzēkņi skolotāju Jāņa Feldmaņa, Gunas Misānes, Evas Upaceres un Līvas Rasas vadībā; Tukuma 3.pamatskolas 7.klases skolnieču komanda skolotājas Lailas Matīsas vadībā; Zemgales vidusskolas 3. un 4.klašu puiši, kurus atbalstīja tētis, un 7. un 8.klašu meitenes (skolotāja Evija Baumane); Tukuma 2.pamatskolas 9.un 8.klašu zēni un meitenes (skolotāja Sigita Roena-Immermane).

 

 

Laila Ingevica

Tukuma novada Izglītības pārvaldes

izglītības darba vecākā speciāliste

DMC Firewall is a Joomla Security extension!