Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Tukuma 2.vidusskolas jaunieši diskutē Eiroparlamentā Strasbūrā

Tukuma 2.vidusskolas 11.klašu jaunieši - Alise Neimane, Bella Anna Štamere, Evelīna Mazure, Santa Vītiņa un Adrians Gūtšmits 2018.gada nogalē piedalījās EUROSCOLA pasākumā Eiropas Parlamentā Strasbūrā, kur viņiem bija iespēja diskutēt par Eiropai svarīgām lietām, iepazīstot šīs institūcijas gaisotni un darbības principus. Iespēju piedalīties šādā pasākumā Tukuma 2.vidusskolas skolēni ieguva, aktīvi un radoši darbojoties Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā, ko organizē Eiropas Parlamenta birojs Latvijā.

 

Jaunieši uz Strasbūru Francijā, kas ir EP mītnes vieta, devās ar autobusu cauri Lietuvai, Polijai, Čehijai un Vācijai kopā ar skolēniem no Valkas, Daugavpils un Salaspils. Pa ceļam tika apskatīta naksnīgā Prāga, izstaigājot Kārļa tiltu un vecpilsētu, apmeklēta Nirnberga, kas ir viena no tipiskākajām Vācijas pilsētām ar greznu gotisko baznīcu un fantastisku Ziemassvētku tirdziņu ar piparkūku smaržu, eglīšu rotājumiem, saldumiem un dāvaniņām.

 

Strasbūrā jaunieši ieņēma deputātu vietas Eiropas Parlamenta plenārzālē. Vispirms visi pasākuma dalībnieki prezentēja savas valstis un savas skolas pēc kā tika uzklausītas apsveikuma runas no Eiropas Parlamenta administrācijas pārstāvjiem, kuri sniedza informāciju par Eiropas Parlamentu un Eiropas Savienību. Tālāk sekoja jautājumi un debates. Visi pulcējās darba grupās komisiju sēžu telpās, kur notika diskusijas par dažādām Eiropai aktuālām tēmām - Kas sagaida Eiropu nākotnē? Kāda loma Eiropai jāuzņemas migrācijas un integrācijas jomā? ...

 

Visu rakstu par skolēnu vizīti Strasbūrā lasi ŠEIT!

 

 

 

Kristīne Gereiša,

Tukuma 2.vidusskolas skolotāja

DMC Firewall is a Joomla Security extension!