Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums "Tukuma novada jauniešu iniciatīvu projektu konkurss 2019" noslēguma tikšanās

 

PSX 20191122 093902 samazTāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad neilgi pēc valsts svētkiem, 21. novembrī Tukuma bibbliotēkas semināru zālē pulcējās “Tukuma novada jauniešu iniciatīvu projektu konkurss 2019” projektu īstenotāji, lai kopīgi atskatītos uz paveikto, izanalizētu veiksmīgāko un arī pārrunātu to, kas tad projektu realizētājiem šķita pats grūtākais un ko, iespējams, varētu uzlabot nakamā gada projektiem.

 

 

Kopumā šajā gadā konkursam tika iesniegti 10 projektu pieteikumi, no kuriem, pēc žūrijas vērtējuma, apstiprināti tika 9. Katrs atbilstoši prasītajam finansējumam, saņēma maksimāli pieejamos 300 eiro. Šī gada realizēto projektu ģeogrāfija nebija tik plaša kā iepriekšējā gadā. Četrus projektus realizēja jaunieši no Irlavas pamatskolas, 2 projektus realizēja skolēni no Tukuma E.Birznieka- Upīša 1. pamatskolas, un pa vienam projektam no Sēmes pagasta, Tukuma ielu vingrošanas sporta biedrības un jauniešiem, kas ikdienā aktīvi darbojas radošajā darbnīcā “Ligzda".

 

Projektu tēmas bija ļoti dažādas – jauniešu pārgājiens gar jūras krastu, autobusa pieturas labiekārtošana Sēmē, Ielu vingrotāju čempionāts, dabas pētīšana un izzināšana kopā ar Māri Olti, sporta nodarbības kopā ar sporta zvaigznēm, pērļu rotu izgatavošana un koka spēļu veidošana, zaļā dzīvesveida iepazīšana un fantāzijas attīstīšana radot dažādas spēles.   

 

Lielākoties, projektu idejas balstījās uz jauniešu interesēm un hobijiem, kā arī problēmām, ko jaunieši saskatīja savā ikdienas dzīvē un kuras viņi vēlējās atrisināt. Noslēguma tikšanās reizē jaunieši atzina, ka ieguvuši noderīgu pieredzi un daudz ko mācījušies, gan savu ideju rakstot projekta pieteikuma anketā, gan pēc tam šo ideju prezentējot žūrijai, gan projektu īstenojot reāljā dzīvē. Jo visi projektu īstenotāji saskārās ar dažādiem izaicinājumiem un nelielām grūtībām saistībā ar laika plānošanu un finansēm.

 

Arī 2020. gadā ir paredzēts jauniešu inciatīvu projektu konkurss Tukuma novada jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Pieteikšanās konkuram tiks izsludināta 2020. gada februārī. Plašāka informācija par "Tukuma novada jauniešu iniciatīvu konkursu 2020" būs pieejama Tukuma novada Izglītības pārvaldes un Tukuma novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra interneta vietnēs www.tip.edu.lv un www.tukumajauniesucentrs.lv un sociālo tīklu "facebook" un "Instagram" kontos, kā arī Tukuma novada Domes interneta vietnē www.tukums.lv .

 

“Tukuma novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursa 2019” kopējais budžets bija 3000,00 euro. Konkursā varēja piedalīties Tukuma novada jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, līdz 25. martam iesniedzot jauniešu iniciatīvu projektu.  Iesniegtos projektus vērteja žūrija. Apstiprinātajiem projektiem katram tika piešķirts finansējums 300,00 euro apmērā. Šo projektu īstenošanas periods bija no 23. aprīļa līdz 31. oktobrim. Konkursu finansēja Tukuma novada Dome un organizēja Tukuma novada Izglītības pārvaldes Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs.

 

Sandis Ozoliņš
Tukuma novada Izglītības pārvalde
Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs
jaunatnes lietu speciālists
Tālr: 29191694

 

 Foto skatīt šeit: "Galerijas"

DMC Firewall is a Joomla Security extension!