Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums 48.Starptautiskā bērnu mākslas izstādes - konkursa „LIDICE 2020” 1.kārta

DSC 0469 samazinApvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālā asambleja 2020.gadu ir pasludinājusi par STARPTAUTISKO AUGU AIZSARDZĪBAS GADU. Konkursa mērķis ir veicināt veselīgas ekosistēmas kā ilgtspējīgas attīstības priekšnoteikumu. Atsaucoties ANO aicinājumam, 48. Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei - konkursam tiek piedāvāta tēma “AINAVA”.

Konkursa apakštēmas:

•      augu un koku dzīve;

•      ainavu forma un bagātība;

•      ainava un māja;

•      cilvēka ietekme uz ainavu;

•      ainavu atmosfēra – skaņas, smaržas, noskaņa;

•      arhitektūra un ainavas;

•      dzīvnieki ainavās;

•      horizonti.

Kā katru gadu, arī šogad Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolēni tika aicināti piedalīties 48. Starptautiskajā bērnu mākslas izstādē - konkursā „LIDICE 2020”.

Aplūkojot izstādi, apmeklētāji tika rosināti aizdomāties par to, kas šobrīd notiek pasaulē, kādi nozīmīgi faktori un procesi ietekmē apkārtējo vidi un mūsu planētas ekosistēmu. Konkursa tēmas bija mainīt mūsu attieksmi pret to un pievērst mūsu uzmanību tam, ka atkritumi pēc izmešanas nepazūd, un to, cik skaista, trausla un saudzējama ir mūsu zeme. un cik patiesībā ir trausls šis skaistums un ļoti saudzējams. Konkursa dalībnieki veidoja zīmējumus, gleznojumus, darbus kombinētā tehnikā, veidojumus no māla, koka, papīra, auduma divdimensiju un trīsdimensiju darbus.

Konkursā “Lidice 2020” 1.kārtā piedalās 223 darbi no mūsu novadu skolām: Tukuma Raiņa ģimnāzijas, Tukuma 2.vidusskolas, Tumes pamatskolas, Zemgales vidusskolas, Irlavas pamatskolas, Džūkstes pamatskolas, Pūres pamatskolas un Pūres pamatskolas Jaunsātu filiāles, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1.pamatskolas, Tukuma 3.pamatskolas, Tukuma novada speciālās izglītības iestādes, Tukuma 2.pamatskolas, Tukuma Mākslas skolas, Engures vidusskolas, Lapmežciema pamatskolas, Milzkalnes sākumskolas, Engures Mūzikas un mākslas skolas un Jaunpils vidusskolas.

 

Konkursa darbus vērtēja žūrijas komisija:

• M. Muižnieces Rīgas Mākslas skolas skolotāja Ingemāra Treija,

• brīvmāksliniece, skolotāja Iveta Liepiņa,

• izglītības darba vecākā speciāliste Angelika Dembovska.

Žūrijas komisijas uzdevums bija noteikt labākos darbus izvirzīšanai konkursa 2.kārtai Latvijā.

 

Informācija par konkursa rezultātiem (saite)

 

Atzinību ieguvušie autoru darbi izvirzīti konkursa 2.kārtai.

Konkursa trešā, noslēguma kārta, paredzēta Čehijā.

 

Konkursa “Lidice 2020” 1.kārtas dalībnieku darbu izstāde būs apskatāma līdz 2020.gada līdz 7.janvārim Tukuma novada Domes ēkā, Talsu ielā 4, Tukumā.

Konkursa 2.kārtas izstāde notiks no 2020.gada 22.janvāra līdz 10.februārim Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3, Rīgā.

Izstādē tiks izstādīti tikai žūrijas izvirzītie darbi.

Paldies skolotājiem un konkursa dalībniekiem!

 

Informāciju sagatavoja

Angelika Dembovska

Tukuma novada Izglītības pārvaldes

Izglītības darba vecākā speciāliste

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd