Sākums Panākumi Arvīda Žilinska starptautiskajā pianistu konkursā

IMG 20200221 155101 001 samazin 20021.februārī Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā notika VII Arvīda Žilinska Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā 1.vietu A grupā ieguva Tukuma Mūzikas skolas 4.klavieru klases audzēkne Evelīna Vasiļonoka (skolotāja Mārīte Folkberga).

Uz konkursu Jēkabpilī bija ieradušies 46 jaunie pianisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas. Katrs konkursants izpildīja komponista A. Žilinska skaņdarbu un klasicisma laikmeta Sonatīnes vai Sonātes 1. daļu. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija - pianiste, mūzikas un pedagoģijas zinātņu doktore, asociētā profesore Nora Lūse, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģe un koncertmeistare Ilze Kundziņa, Polijas pilsētas Červionkas-Leščinas Privātās Mūzikas skolas direktors, pianists un pedagogs Andžejs Podorskis (Andrzej Podorski).

Informāciju sagatavoja:

Ligita Zemniece