Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Jauniešiem karjeras konsultācijas pieejamas attālināti

Tiessaistes konsultacijas jauniesiem karjera 200Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir apkopojusi informāciju par dažādām attālināto karjeras konsultāciju iespējām un digitālajiem rīkiem vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem.

 

 

 

 

Vietnē www.profesijupasaule.lv, kas izveidota, lai paplašinātu skolēnu priekšstatus par profesiju/amatu daudzveidību un radītu vēlmi padziļināti pētīt darba pasauli un savas personīgās karjeras iespējas, skolēni patstāvīgi var pētīt profesijas un rast dažādas idejas papildu informācijas iegūšanai:

* kur un kā meklēt informāciju par profesijām;

* ko un kāpēc ir vērts uzzināt par profesiju (anketa profesijas apraksta veidošanai); 

* kā plānot interviju ar profesionāli (strukturētas intervijas sagatave).

 

Savukārt interneta vietnē NIID.lv, kurā atrodama informācija par Latvijas izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām, ir apkopoti vairāki interaktīvi rīki.

 

* Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām un karjeras jautājumiem​ var saņemt, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildes uz jautājumiem konsultants nosūtīs uz norādīto e-pasta adresi.

 

* Jaunieša dzīves situācijai un vajadzībām atbilstošās izglītības iespējas palīdzēs atrast digitālais asistents.  Veicot izvēles, soli pa solim var atlasīt izglītības programmu sarakstu, kurā tālāk nepieciešamo informāciju var meklēt pēc atslēgas vārda vai ar citu meklēšanas filtru palīdzību.

 

* Lai parādītu izglītības un karjeras ceļa virzienu un varētu izdarīt lēmumus, NIID.lv piedāvā arī 6 karjeras izvēles testus.

 

Papildus šiem digitālajiem rīkiem VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā “Karjeras atbalsta informatīvie materiāli” ir atrodamas infografikas un metodiskie materiāli izglītības un karjeras plānošanai, kas palīdzēs apzināties savas intereses un spējas un virzīs uz apzinātu, mērķtiecīgu profesijas izvēli. Aktualitātēm par izglītības un karjeras konsultāciju iespējām var sekot  VIAA mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī Facebook un Twitter sociālo tīklu kontos “Tavai karjerai”.

 

Individuālo karjeras konsultāciju par karjeras izvēles jautājumiem var saņemt pie savas skolas pedagoga  karjeras konsultanta. Attālinātā sarunā ar pedagogu karjeras konsultantu var uzzināt par visiem minētajiem resursiem karjeras izvēlei, kā arī noskaidrot tieši savām interesēm atbilstošo informāciju par turpmāko karjeras ceļu. Karjeras konsultācijas var saņemt arī pie Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas biedriem vai pie kvalificētiem karjeras konsultantiem (maksas pakalpojums), kuri arī  Covid-19 izplatības laikā piedāvā konsultācijas tiešsaistē. 

 

Avots: www.viaa.gov.lv 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!