Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Skolēniem, skolotājiem, vecākiem un citiem interesentiem iespēja bez maksas apgūt programmēšanas un digitālās prasmes.

attels1 samazin 200Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā savu mērķu sasniegšanā, no šā gada 10. līdz 25. oktobrim visā pasaulē norisināsies Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa. Aicinām Latvijas skolu informātikas, datorikas  skolotājus, kā arī interešu izglītības nodarbību ( programmēšanas, inženierzinātņu, robotikas) vadītājus šajā laika posmā piedāvāt aktivitātes, kuras dod iespēju skolēniem izpausties programmēšanā. Idejas nodarbībām aicinam smelties  Code Week mājaslapā sadaļā resursi , kuri pieejami metodiskies materiāli arī latviešu valodā. Aicinām arī pedagogus iepazīties ar vairākām aktivitātēm, kas notiek attālināti (meklētājā atlasot tiešsaistes aktivitāte) un pieteikt savu klasi dalībai tajās! 

 

Pieņem #Datorium deju izaicinājumu. Ieraksti savu deju kopā ar klases biedriem, draugiem vai darba kolēģiem un ieliec to TikTokā, Instagrammā vai Facebukā. Izaicini citas klases, skolas vai kolektīvus nodejot šo deju. Meklē deju soļus Eiropas programmēšanas skolas Datorium Youtube kanālā vai Datorium Facebook un Instagram kontos.

 

 15. oktobrī programmēšana 4. - 5. Klašu skolēniem “Iepazīsti Scratch”

“Learn IT” programmēšanas skola bērniem aicina visus Latvijas 4. - 5. klašu skolēnus un skolotājus piedalīties unikālā interaktīvā tiešsaistes datorikas stundā.

Stundas laikā “Learn IT” dibinātāja Elīna Ingelande ar video konferences palīdzību sniegs skolēniem norādes, lai kopā veidotu stāstu Scratch programmēšanas valodā par daudziem skolēniem jau zināmajiem “Tava klase” varoņiem Lauru un Robertu. Lai piedalītos nodarbībā, klasei ir nepieciešams stabils interneta pieslēgums, skolotāja dators ar skaļruņiem un projektoru, uz kura attēlot  konferences video, kā arī katram skolēnam savs dators. Ja klase atrodas pašizolācijā, skolēns video konferencei var pieslēgties patstāvīgi. 

Nodarbība norisināsies 15.oktobrī divos laikos - plkst.10.00 - 10.40 un plkst. 11.30 - 12.10. Vietu skaits katrā nodarbībā ir ierobežots. Lai saņemtu ielūgumu pievienoties video konferencei, aicinām skolotājus aizpildīt pieteikuma anketu saitē ej.uz/codeweek2020

 

20. oktobrī 7. - 12. klašu skolēniem tiešsaistē notiks Vislatvijas programmēšanas stunda

Skolēnus vecumā no 14. - 20. gadiem aicinām piedalīties bezmaksas tiešsaistes Vislatvijas programmēšanas stundā, kuru jau otro gadu organizē Eiropas programmēšanas skola Datorium Skolēno izstrādās savu pimo aplikāciju un uz stundu iejutīsies īsta programmētaja lomā.

 

Šogad pasākumu mērķauditorijai piepulcējušies arī  pieaugušie un vecāki!

Pedagogiem

Īpaši aicinām ne-tehnoloģiju jomu priekšmetu pedagogus, piem. vēstures, mūzikas vai ģeorgrāfijas skolotājus, piedalīties tiešsaistes apmācību kursā Deep Dive MOOC, ko organizē EU CodeWeek ar mērķi iepazīstināt pedagogus ar programmēšanu un tehnoloģijām, kā arī apmācīt un iedvesmot dalībniekus savu  priekšmeta ietvaros integrēt programmēšanas elementus. Reģistrējies kursiem.

Sākumskolas pedagogiem ir pieejami nodarbību materiāli latviešu valodā “Animē vārdu ar Scratch”.

 

Pieaugušajiem un vecākiem

Ja Tu esi nolēmis pievērsties programmēšanas apguvei, bet nezini ar ko lai labāk sāk? Tad noskaties ierakstu ar Eiropas programmēšanas skolas “Datorium” vadošā pedagoga Elčina Džafarova interviju, kas guva lielu atzinību programmas “Iepazīsti tehnoloģijas” dalībnieku vidū.  Skaties pilnu interviju un atbildes uz dalībnieku jautājumiem šeit: https://youtu.be/k0PDcigVDnw

Kā izvēlēties datoru skolēnam? Prakstiski padomi vecākiem, kas palīdzēs neapjukt un izvēlēties labu datoru plašājā piedāvājumā.

 

Baltijas programmēšanas telpa EU CodeWeek ietvaros

Ieskaties saitē https://datorium.eu/bcs Te ir atrodamas saites un dažādiem pasākumiem visām vecuma grupām uz aktivitātēm latviešu, lietuviešu un igauņu valodās. Idejas aktivitātēm mājās un skolās.Pasākumi visām vecuma grupām aktivitātēm latviešu, lietuviešu un igauņu valodās Datorium mājaslapā

 

 

Vairāk informācijas:

Liene Zeile

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tālr.nr.: 67814439

www.visc.gov.lv

DMC Firewall is a Joomla Security extension!