Sākums Slampes pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” svinīgi atklāj jauno grupiņu

2021.gada 8.janvārī Slampes pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte” svinīgi tika atklāta jaunā grupiņa “Mazie pumpuriņi” bērniem no 1,5 - 2 gadu vecumam. Jaunizveidotā grupiņa nodrošinās vietu 12 bērniem. Ideja tapa 2020.gada februārī, ņemot vērā, ka Slampē ir daudz jauno ģimeņu un pirmsskolas izglītības iestāde  „Pienenīte” bija kļuvis par mazu un vajadzēja rast risinājumu, lai varētu uzņemt vairāk bērnu.

Tika meklēti varianti un viens no tiem bija izveidot grupiņu Zemgales vidusskolas telpās. Pēc aprēķiniem šis projekts izmaksātu dārgi, jo būtu jāveic kapitālais remonts divām telpām, jumta remonts un āra laukumu izveide.

Doma nelika mieru kā lai nāk pretī jaunajiem vecākiem, kā lai maksimāli vairāk iestāde uzņemtu bērnus. Tad radās ideja, ka apvienojot divas telpas tepat iestādē, taptu grupiņa 1,5-2 gadus veciem bērniem. Apskatot un izvērtējot telpas, Tukuma novada Dome un Tukuma Izglītības pārvalde atbalstīja radušos ieceri. Tālāk sekoja dokomentu kārtošana, kas prasīja lielu pacietību un sadarbību ar būvvaldi. Būvdarbus sāka 2020.gada oktobrī un tika pabeigti 18.decembrī. Jaunās pirmsskolas grupiņas projektu, remontu, inventāru un mācību līdzekļus finansēja Tukuma novada Dome.

Lai izvēlētos grupiņas nosaukumu, tika organizēts konkurss iestādes bērnu vecākiem. Rezultātā grupiņa ieguva skanīgu nosaukumu „Mazie pumpuriņi”, kuru ierosināja Linda Dreimane.

Atklāšanas svētkos piedalījās pirmsskolas izglītības iestādes skolotāji, darbinieki un bērni. Ņemot vērā Ministru kabineta noteikumos Nr.360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid -19 infekcijas izplatības ierobežošanai” nevarējām uzņemt Tukuma novada Domes un Tukuma Izglītības pārvaldes pārstāvjus.

Grupiņas atklāšana svētki notika ar svinīgu lentas griešanu, vadītājas uzrunu un ”Pienenītes” himnu, kuru dziedāja 6gadīgo grupu meitenes Agnese Beidzale, Krista Paula Baldiņa, Loreta Rušiņa, Letīcija Skrobika, Ksenija Pavlovska un Dagnija Jurģe.

2020.gada 11.janvārī jaunās grupiņas košajās, gaišajās un dzīvespriecīgajās telpās savus pirmos „Mazos pumpuriņus" sagaidīs skolotājas Biruta Akmane un Julana Grase. Skolotājas atbalstīs un bērnus samīļos skolotāju palīgs Līga Meldere.

Izvirzītais 2020.gada mērķis realizējās!

Informāciju sagatavoja:
Baiba Zunde