Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Iznākusi Latvijā pirmā interaktīvā “Bilžu vārdnīca”

Latviešu valodas aģentūra ir izstrādājusi mūsdienīgu, noderīgu, vārdiem un bildēm  bagātu interaktīvo bilžu vārdnīcu, kuru var izmantot ne tikai pirmsskolas un sākumskolas skolēni, bet arī viņu vecāki un pedagogi. Vārdnīcā  ietvertais vārdu krājums ir sadalīts tematiski un papildināts ar interesantiem uzdevumiem. Sākumā vārdnīcas lietotājs apgūst vārdu krājumu, tad izvēlas tematam atbilstošus uzdevumus un nostiprina zināšanas.

 

Skolēnam tiek piedāvāti trīs dažāda veida uzdevumi:

1.Nosauc un pārbaudi! — apskati attēlu, izdomā vai skaļi nosauc attēlam atbilstošu vārdu, tad uzklikšķini uz attēla un pārbaudi savu atbildi;

2.Izvēlies attēlu! — izlasi vārdu un izvēlies tam atbilstošu attēlu. Ja uzklikšķināsi uz pareizā attēla — attēla otrā puse iekrāsosies zaļa, ja nepareizi — sarkana;

3.Izvēlies burtu! — apskati attēlu un izlasi vārdu zem tā. Uzdevums — no piedāvātajiem burtiem izvēlies vārdā trūkstošo burtu.

Interaktīvā bilžu vārdnīca bez maksas ir pieejama Latviešu valodas aģentūras mājaslapā: https://maciunmacies.valoda.lv/lidz-6 

 

Tuvākajā laikā “Bilžu vārdnīca” būs pieejama arī izmantošanai viedtālruņos. Bilžu vārdnīca ir izstrādāta ESF projektā Nr. 8.3.1.1/16 "Kompetenču pieeja mācību saturā".

 

Atgādinām, ka Latviešu valodas aģentūras mājaslapas www.valoda.lv vietnē Māci un mācies latviešu valodu pieejami vairāk nekā 400 noderīgi latviešu valodas apguves materiāli – spēles, interaktīvi mācību materiāli, videomateriāli, kā arī daudzveidīgi atbalsta materiāli pedagogiem. 2020. gadā regulāro vietnes lietotāju skaits sasniedza 100 000. 

 

Sīkāka informācija:

Liene Valdmane

Latviešu valodas aģentūras metodiķe

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

+371 22144144

www.valoda.lv

www.maciunmacies.lv

Our website is protected by DMC Firewall!