Sākums Bērnu uzraudzības pakalpojumi 2021.gadā

Tukuma novada pašvaldība arī 2021.gadā turpinās sniegt atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma (turpmāk – BUP) jeb auklītes pakalpojuma saņemšanai ģimenēm, kurās ir pirmsskolas vecuma bērni, kam pašvaldība nevar nodrošināt iespēju attiecīgajā gadā apgūt pirmsskolas izglītības programmu Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādē. Tukuma novada Domes 2021.gada 27.janvāra sēdē tika noteikts pašvaldības atbalsta apmērs 2021.gadā par vienu bērnu BUP nodrošināšanai – 200,00 EUR mēnesī (atbalsta apmērs 2020.gadā – arī 200,00 EUR mēnesī).

Pašvaldības atbalstu BUP var saņemt, ja bērns ir no pusotra gada līdz četru gadu vecumam (ieskaitot), bērna un vismaz viena vecāka vai likumiskā pārstāvja (turpmāk – vecāki) deklarētā dzīvesvieta ir Tukuma novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, un bērns ir  reģistrēts uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē vai iestādē, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, un pašvaldība nevar nodrošināt bērnam iespēju apmeklēt pašvaldības izglītības iestādi.

Līdz šim vecāki pašvaldības atbalstu saņēma proporcionāli bērna apmeklēto dienu skaitam, bet ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, kas saistīta ar COVID-19 ierobežojumiem, ir lemts, ka  pašvaldības atbalstu varēs saņemt arī ārkārtējās situācijas laikā, ja ir apliecinājums bērna prombūtnei veselības stāvokļa dēļ vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ, bet vecākam par to rakstveidā jāinformē Tukuma novada Izglītības pārvalde.

Lai saņemtu pašvaldības atbalstu BUP, bērna vecākiem nepieciešams noslēgt līgumu ar BUP sniedzēju par pilna laika BUP nodrošināšanu un iesniegt Tukuma novada Izglītības pārvaldē (Šēseles iela 3, Tukums, ievietojot pasta kastītē) noslēgtā līguma kopiju un iesniegumu par pašvaldības atbalsta BUP saņemšanai.

Līgumu ar vecākiem par BUP sniegšanu ir tiesīga slēgt persona, kura reģistrējusies Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistrā, ko pārrauga Izglītības kvalitātes valsts dienests, un Valsts ieņēmuma dienestā atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Izpildot iepriekš minētos nosacījumus, Tukuma novada Izglītības pārvaldē tiek noslēgts līgums par pašvaldības atbalstu BUP saņemšanai starp Izglītības pārvaldi, BUP sniedzēju un bērna vecāku.

Plašāku informāciju vecāki var iegūt Tukuma novada Izglītības pārvaldes mājas lapā www.tip.edu.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Bērnu uzraudzības pakalpojumi” vai sazinoties ar Tukuma novada Izglītības pārvaldes izglītības darba vecāko speciālisti Sintiju Vārpiņu pa tālr.2928725, vai rakstot e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informāciju sagatavoja:

Sintija Vārpiņa