Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Latvijas Skolēnu 45.zinātniskās pētniecības darbu reģionālās konferences pirmo reizi notiks tiešsaistē

Vairāk nekā tūkstotis skolēnu piektdien, 5.martā, attālināti piedalīsies piecās Latvijas Skolēnu 45.zinātniskās pētniecības darbu reģionālajās konferencēs, prezentējot kopā 870 izstrādātos pētniecības darbus sešās zinātņu nozarēs. Šī mācību gada ietvaros, kad zinātniskās pētniecības darbu izstrāde notika ļoti sarežģītos apstākļos attālināti, lielais darbu skaits apliecina noturīgās zinātniskās pētniecības tradīcijas Latvijas skolās.

 

Reģionālās zinātniskās konferences šogad organizē Latvijas Universitāte Rīgas un Pierīgas reģionā, Rīgas Tehniskā universitāte Vidzemē, Daugavpils Universitāte Latgalē, Latvijas Lauksaimniecības universitāte Zemgalē un Liepājas universitāte Kurzemē. Lai nodrošinātu iespēju prezentēt savus pētījumus, universitātes sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru pirmo reizi nodrošinās reģionālo konferenču norisi tiešsaistes 69 apakšzinātņu grupās. Novērtējot Latvijas skolēnu iepriekšējos sasniegumus starptautiskā līmenī, konferences norises iespējamību tiešsaistē atbalstījusi arī pasaules lielākās skolēnu zinātnisko darbu izstādes organizācija ISEF Regeneration International Science and Engineering Fair.

 

“Darbs pie zinātniskās pētniecības darba ir nenoliedzami izaicinošs, jo sniedz ne tikai iespējas iegūt padziļinātas zināšanas noteiktās zinātnēs, bet arī prasa skolēnam pārvarēt bailes eksperimentēt un kļūdīties, spēt kritiski vērtēt un pārliecināt par saviem iegūtajiem rezultātiem. Šajā mācību gadā ir gandarījums par to, ka attālināto mācību norise nav ietekmējusi iesniegto darbu skaitu un tas apliecina pedagogu – zinātnisko darbu vadītāju personisko ieguldījumu, atbalstot jaunos autorus, un universitāšu spēju iedvesmot skolēnus šādiem pētījumiem,” norāda Līga Lejiņa, Valsts izglītības satura centra vadītāja.

 

Reģionālās konferences šogad pulcēs ne tikai skolēnus, bet arī vairāk kā 200 universitāšu mācībspēkus, kas visu februāra mēnesi ir vērtējuši iesniegtos pētniecības darbus un konferencēs kopā ar jauniešiem diskutēs gan par pētījuma gaitu, gan sasniegtajiem rezultātiem. Zinātniskās pētniecības darbu reģionālās konferences norisei izveidota speciāli platforma, caur kuru dalībnieki interaktīvā veidā varēs prezentēt darbus sava reģiona apakšzinātņu grupā.

 

Reģionālo konferenču I un II pakāpes diplomu ieguvēji iegūs tiesības piedalīties Latvijas Skolēnu 45.zinātniskās pētniecības darbu valsts konferencē, kas notiks jau marta nogalē.

 

Zinātniskās pētniecības darbu konferences tiek īstenotas ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

 

Papildu informācija:

Agnese Reitere

Valsts izglītības satura centrs

+371 27407752

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd