Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Par dalību XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises laiks bija paredzēts no 2020. gada 6. jūlija līdz 12. jūlijam Rīgā. 2020.gada 31.martā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja, izvērtējot Svētku rīkotāja – Valsts izglītības un satura centra, piedāvātos scenārijus un epidemioloģisko situāciju valstī, pieņēma lēmumu pārcelt tos uz 2021. gada vasaru. Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, ir  paredzējusi vairākus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises modeļus.


Izvērtējot Izglītības un zinātnes ministrijas ieteikumus svētku organizēšanai, kā arī ņemot vērā mainīgo epidemioloģisko situāciju valstī kopumā un novados atsevišķi, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizēšanas darba grupa, sadarbībā ar Kandavas novada Izglītības pārvaldi, bija iecerējusi veidot video koncertu “Svētki ir tur, kur esam mēs”.

Kopumā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novados gatavojās 29 tautas deju kolektīvi, 18 kori, 2 koklētāju ansambļi, 1 vijolnieku ansamblis un 6 mūsdienu dejas grupas. Dalību svētku norisē šobrīd ir akceptējuši 44 Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novadu kolektīvi:  4 mūsdienu dejas kolektīvi ar 55 dalībniekiem; 10 koru kolektīvi ar 236 dalībniekiem; 3 mūzikas skolu kolektīvi (koklētāji, vijolnieki) ar 24 dalībniekiem; 27 tautas deju kolektīvi ar 513 dalībniekiem.

Video koncerta “Svētki ir tur, kur esam mēs” mērķis bija atspoguļot Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novadu muzikālo un deju kolektīvu māksliniecisko sniegumu. Filmēšana tika plānota ārtelpās, katra kolektīva izvēlētajā vietā, atspoguļojot pašvaldības kultūrvēsturiskos objektus un skaistākās vietas novadā. Koncerts video formātā paliktu kā nemateriālā mantojuma laika, kultūras un vietas apliecinājums, kā arī pirmais jaunā novada prezentējošs videomateriāls.

Lai ideja tiktu realizēta, ir nepieciešama pašvaldības piekrišana. 2021.gada 12.maija Izglītības, kultūras un sporta komitejā tika izskatīts Tukuma novada Izglītības pārvaldes iesniegtais lēmumprojekts – ideja veidot video koncertu “Svētki ir tur, kur esam mēs”.  

Vairākums deputātu pauda viedokli, ka pašreizējā epidemioloģiskajā situācijā nav pieļaujama šādu pasākumu rīkošana. Lēmumprojekts tika noraidīts.

 

Pateicos pedagogiem par ieguldīto darbu gatavojot skolēnus XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem un darba grupai par pašaizliedzīgo darbu ideju ģenerēšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Angelika Dembovska

Izglītības darba vecākā speciāliste interešu izglītībā

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd