Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Tukuma Raiņa ģimnāzijai piešķirts valsts ģimnāzijas statuss

No 2021. gada 1. septembra esošajam valsts ģimnāziju pulkam pievienosies arī Tukuma Raiņa ģimnāzija. Lai vispārējās vidējās izglītības iestāde varētu pretendēt uz valsts ģimnāzijas statusu, tai jāatbilst Ministru kabineta noteikumu prasībām par īstenojamo izglītības programmu skaitu, skolēnu skaitu un mācību sasniegumu vidējo procentuālo novērtējumu centralizētajos eksāmenos. Tāpat izglītības iestādei jāveic pedagogu tālākizglītības un metodiskā centra funkcijas plānošanas reģionā un jāiesaistās valsts izglītības politikas un izglītības attīstības stratēģijas veidošanā.

 

Valsts ģimnāzijas ir nozīmīgs valsts atbalsts talantīgajiem un spējīgajiem skolēniem, kas savukārt labvēlīgi ietekmē izglītības procesa kvalitāti un rezultātu, jo spējīgāko skolēnu sasniegumiem ir būtiska ietekme uz valsts konkurētspēju un starptautiskajiem sasniegumiem. Vispārējā izglītībā ir nepieciešams mērķtiecīgi organizēts darbs mācību procesa pilnveidē, tai skaitā radot iespējas spējīgo skolēnu talantu savlaicīgai atklāšanai un izkopšanai, lai nodrošinātu kvalitatīvu mācību darbu un individualizētu atbalstu skolēnu izcilībai.

 

Sveicam skolas direktori Sigitu Kūlu un skolas kolektīvu ar vēsturisko notikumu, novēlam turpināt augt un attīstīties, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu Tukuma novada izglītības attīstībā!

 

 

Tukuma novada Izglītības pārvaldes

kolektīvs

DMC Firewall is a Joomla Security extension!