Sākums Iespēja pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem

stop bildeTukuma novada Izglītības pārvalde, lai sniegtu atbalstu bērniem, viņu vecākiem un pedagogiem,  ir iesaistījusies programmas “STOP 4-7” īstenošanā. Programma tiek īstenota, izmantojot valsts un Tukuma novada Domes piešķirto finansējumu. Aicinām vecākus, kuru bērni ikdienā saskaras ar dažādām uzvedības grūtībām, nepalikt vieniem un pieteikties dalībai programmā “STOP 4-7”, kas vērsta uz bērna sarežģītas uzvedības mazināšanu.

Informējam, ka šī gada septembrī tiek uzsāka rudens grupas dalībnieku atlase “STOP 4-7” programmā. Nodarbības plānots uzsākt 2021. gada oktobra sākumā. Aicinām pieteikt dalībai programmā, bērnus vecumā no 4-7 gadiem, kuriem ikdienā mēdz būt dažādas uzvedības grūtības (dusmas, viegla aizkaitināmība, noteikumu pārkāpšana, neievērošana, vecāku vai skolotāju teiktā ignorēšana u.c.)

Kur pieteikties?

Vecākus, kuriem ir vēlēšanās iesaistīties programmā un kuru bērni ikdienā saskaras ar iepriekšminētajām uzvedības grūtībām interesēties pie Tukuma novada Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta centra psiholoģes Katrīnes Dzenes, tel.29703022, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ĪSUMĀ PAR PROGRAMMAS “STOP 4-7” SATURU UN MĒRĶI

Programma “STOP 4-7” ir veidota bērniem vecumā no 4-7 gadiem, kuriem ir uzvedības grūtības, kā piemēram dusmas/ viegli sakaitināms garastāvoklis (zaudē savaldīšanos, ātri apvainojas utt.); strīdīga/izaicinoša uzvedība (strīdas, ignorē noteikumus, kaitina citus, vaino citus utt.); agresivitāte (sit, kaujas, met/plēš mantas utt.).

Programmas “STOP 4-7” mērķis ir mazināt bērnu grūto uzvedību, dodot vecākiem zināšanas un praktiskas idejas, kā ikdienā pielietot pozitīvo audzināšanu, kā arī bērniem grupu nodarbībās mācot prasmes, kā veiksmīgāk tikt galā ar situācijām, kas izsauc viņos problemātisko uzvedību.

Programmas darbības princips:

1) 10 nodarbības bērniem – 1 nodarbība nedēļā, katra ilgst 6 stundas (kopā 10 nedēļas)

2) 10 nodarbības vecākiem – 1 nodarbība nedēļā, katra ilgst 2 stundas (kopā 10 nedēļas)

3) 4 nodarbības bērna vidē (pirmsskolas iestādē) – 1 nodarbība divās nedēļās, katra ilgst 3 stundas (kopā 10 nedēļas)

BĒRNIEM programmas ietvaros MĀCĪSIM:

• Sadarboties

• Komunicēt

• Iekļauties nodarbībās

• Sekot norādījumiem

• Būt draudzīgiem un laipniem

• Risināt problēmas

• Pazīt un regulēt emocijas

• Vadīt stresu

VECĀKIEM UN PEDAGOGIEM programmas ietvaros sniegsim atbalstu un zināšanas, kā:

• Vērot un izprast uzvedību

• Veidot atbalstošu, strukturētu vidi

• Pozitīvi pastiprināt jeb apbalvot vēlamo uzvedību

• Nejauši neapbalvot problemātisko uzvedību

• Sniegt skaidrus norādījumus

• Būt konsekventiem un disciplinēt

• Izmantot saudzīgu un efektīvu sodu sistēmu (ignorēt nevēlamo uzvedību, veidot pārtraukuma laikus, izmantot nevēlamās uzvedības seku principu)

• Regulēt savas emocijas.

Būtiski FAKTI par “STOP 4-7”:

·         Programma balstās uz TRĪSPUSĒJU SADARBĪBU. Vecāku un skolotāju līdzdalība un sadarbība ir būtiska programmas daļa.

·         Programma ir ZINĀTNĒ UN PĒTĪJUMOS BALSTĪTA. Programmas saturs veidots uz pētījumu par bērnu uzvedības problēmu attīstību atklājumiem un Oregonas Sociālās mācīšanas centra klīniskās darba pieredzes pamatiem. Kopš 2016.gada programma ir adaptēta arī latviešu valodā, apmācīti vairāk kā 50 programmas STOP 4-7 treneri Latvijā.

·         Programma ir ILGTERMIŅA IEGUVUMS. Bērnu un pusaudžu uzvedības pētījumi rāda, ka antisociālas attīstības riska mazināšanā būtiska ir agrīnā intervence, jo pusaudžu vecumā intervence antisociālas, deviantas vai riskantas uzvedības mazināšanai ir mazāk efektīva un izmaksās dārgāka.

Vai vecākiem par dalību programmā ir jāmaksā?

DALĪBA ĢIMENĒM PROGRAMMĀ IR BEZ MAKSAS! Taču svarīga ir vecāku vēlme un interese iesaistīties projektā!

KOPĀ UZ CEĻA ESAM STIPRĀKI!