Sākums Tukuma novada skolēnu skatuves runas konkurss

2022.gadā aprīlī Tukuma novada izglītības iestāžu skatuves runas konkurss jau otro gadu norisinājās attālināti. Konkursa dalībnieki tika aicināti dzejas un prozas darbu ierunāt video formātā. Ar tiem iepazinās konkursa žūrijas komisijas pārstāvji. Konkursa formātam ir savas priekšrocības -  dalībnieks darbus var ierunāt vairākas reizes, ir mazāks uztraukums, darbus var ierunāt savās mājās vai skolā, nav speciāli jābrauc uz norises vietu, bet, protams, vairākums gan atzina, ka konkursam lielāka nozīme un vērtība ir klātienes norisei, acu kontaktam, ķermeņa valodai, teksta izrunas skaidrībai, vēstījumam un emocijām. Ļoti cerēsim, ka nākamajā mācību gadā varēsim tikties klātienē.

Patīkamu pārsteigumu sagādāja konkursa novada kārtā pieteiktais dalībnieku skaits - 56 dalībnieki (40 skolotāji) no Tukuma 2.vidusskolas, Zemgales vidusskolas, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas, Jaunpils vidusskolas, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, Kandavas Reģionālā pamatskolas, Engures vidusskolas, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1.pamatskolas, Tukuma 3.pamatskolas, Pūres pamatskolas, Irlavas pamatskolas, Tumes pamatskolas, Vānes pamatskolas, Lapmežciema pamatskolas, Zantes pamatskolas, Zemītes sākumskolas.

Konkursā tika vērtēti dalībnieku iesūtītie video ieraksti, un tiešsaistē 8.aprīlī tikās dalībnieki, skolotāji, un žūrijas komisija, lai pārrunātu konkursa norisi, dalītos emocijās, pārdomās, dzirdētu žūrijas komisijas viedokli. Bet, galvenais, - lai pateiktos skolēniem par uzdrīkstēšanos, lielisku prasmi un priekšnesumiem.

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja pieredzes bagāta žūrijas komisija, kuras sastāvā bija režisore un pedagoģe Dace Liepeniece, režisors un pedagogs Jānis Kaijaks.

Konkursa rezultāti

Uz skatuves runas konkursa valsts kārtu izvirzīti:

N.p.k.

Emīlija Paula Ozoliņa

Pūres pamatskola

Ilze Grīga

Paldies visiem skatuves runas dalībniekiem un skolotājiem:

Ivetai Baumanei, Baibai Asmiņai, Lainei Rostai, Lienei Baumanei, Guntrai Straupmanei, Antrai Amoliņai, Tamārai Juzupai, Ligitai Zāģerei, Sanai Gūtšmitei, Ingunai Auziņai, Ivetai Gruntei, Gitai Kleinbergai, Sanai Anmanei, Dacei Kristbergai, Zaigai Kauķei, Ilzei Tomelei, Gunitai Oknovai, Ingai Orbidānei, Vitai Pavlovskai, Valentīnai Celmiņai, Gitai Šverinai, Ilzei Grīgai, Itai Jansonei, Innai Kukšai, Lienei Mētrai – Meijerei, Ingai Lapiņai, Evitai Skavronskai Vinetai Rozenbergai, Vivitai Jaunkļaviņai, Ivetai Āboliņai, Lienei Kokinai, Anitai Ķimenei, Īrai Rimovičai, Ingrīdai Freimanei, Danusijai Miltiņai, Andai Zaķei, Solvitai Bērsonei, Dainai Olšteinai, Antrai Grundmanei, Ērodejai Kirillovai!

Žūrijas komisijas pārstāve Dace Liepeniece, raksturojot konkursa milzīgo nozīmi, uzsvēra, ka tauta, kura nelieto valodu, ir tikai teritorija, un šobrīd tas ir valstiski un politiski svarīgs pasākums.

Tukuma novada Izglītības pārvaldes izglītības darba vecākā speciāliste Angelika Dembovska