Sākums Tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” Tukumā

No nelieliem koncertiem 1990.gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu 600 dejotāju piedalīšanos tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” izaudzis par vērienīgu pasākumu, kurš gandrīz katru starpsvētku gadu notiek kādā no Latvijas pilsētām, piedaloties vairākiem tūkstošiem bērnu.

3.jūnijā Tukuma pilsēta uzņems festivāla dalībniekus jau otro reizi. 2001.gadā Tukumā sadejoja 6000 dejotāju. Šajā gadā – jau divdesmit trešajam - tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Tukumā 3.jūnijā gatavojas 2104 dejotāji no 76 deju kolektīviem.

Festivālā Tukumā tiks pārstāvēti dejotāji no Augšdaugavas, Bauskas, Daugavpils, Dienvidkurzemes, Gulbenes, Jelgavas, Jūrmalas, Kuldīgas, Ķekavas, Līvānu,   Olaines, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Rīgas, Ropažu, Saldus, Siguldas, Talsu, Tukuma un Valkas, pilsētām un novadiem.

Šā gada festivāla moto “Tukuma deju taka” ir atslēga tam, ka šeit ir

Vieta, kur satikties

Vieta, kur draudzēties

Vieta, kur izdejot tūkstošiem soļu

Vieta, kur sadoties rokās

Vieta, kur iemirdzēties priekā

Vieta, kur apstājas laiks

Vieta, kur vērtības atdzimst no jauna

Festivāla norise:

03.06.2022

11:00      Festivāla dalībnieku gājiens (Šēseles iela – Brīvības laukums 10 – Lielā iela 36A)

11:30      Festivāla atklāšana Tukuma pilsētas parkā (Lielā iela 36A)

12:00 – 17:10    Ielu koncerti “Satikšanās deju takā – satiec draugu Tukumā, parādi sevi un iedvesmo citus!” - Tukuma pilsētas parkā (Lielā iela 36A), Brīvības laukumā (Brīvības laukums 10) un laukumā pie Tukuma novada domes (Talsu iela 4). Vienlaicīgi notiks foto orientēšanās, radošās darbnīcas un skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš.

Dienas noslēgumā – festivāla dalībnieku sadejošanās Tukuma pilsētas parkā (Lielā iela 36A).

Festivālu organizē Tukuma novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Tukuma pašvaldību.

Festivāla mākslinieciskās koncepcijas autore, režisore Liene Bēniņa, logo autore Arta Dumbre.

Lai jauki svētki Tukumā!