Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Tukuma novada izglītības iestāžu radošais konkurss „Mans labais darbs”

2023.gada 10.maijā Tukuma bibliotēkā notika Tukuma novada izglītības iestāžu radošais konkurss „Mans labais darbs”.

Konkursa mērķis bija sekmēt skolēnu interesi par ilglaicīgu un mērķtiecīgu vides izzināšanu un saglabāšanu, radīt iedvesmu jaunām idejām, atklājumiem un veicināt radošus risinājumus. Attīstīt skolēnu prasmes dalīties ar saviem sasniegumiem un pieredzi, rosinot pārmaiņas citos.

Konkursā piedalījās

Izglītības iestāde

Vārds, uzvārds

Klašu grupa

Darba nosaukums

Pedagogs

Lapmežciema pamatskola

Alise Bumbure,

Viktorija Kanberga,

Lauris Gundars Cīrulis

8.

Labie darbi pavasarī

Zane Bukša

Tukuma 3. pamatskola

Madara Marta Drūnese

8.

Eko iepakojums

Laila Matīsa

Tukuma 3. pamatskola

Katrīna Drūnese

5.

Kukaiņu māja

Laila Matīsa

Tukuma 3. pamatskola

Edijs Lorencis,

Alberts Ozols,

Letīcija Luīza Jansone,

Ernests Konuševskis

1.

Putnu būrīšu izgatavošana

Lelde Erzama

Zantes pamatskola

Ieva Krūmiņa,

Viktorija Koļcova,

Toms Rasa

6.-9.

Veselības pļava

Elita Ose

Irlavas pamatskola

Anete Gabriela Kalniņa,

Enija Šteina,

Adele Zelmene,

Jūlija Pahmurkina,

Valters Erzams,

Samanta Staudža.

5.-8.

 

Garšaugu un ārstniecības augu dobes izveide

Ilva Kalniņa

Zemītes sākumskola

Keita Prince,

Evelīna Maksimova

5.-6.

Kaķu gultiņas Tukuma dzīvnieku patversmei

Olita Tutiņa

Konkursa noslēguma pasākumā dalībnieki klātesošos iepazīstināja ar savu veikumu, izmantojot sagatavotas prezentācijas, foto, video, stāstījumu, paraugdemonstrējumus un  gatavus paraugus.

 

 Lai sagatavotos darbu prezentēšanai, dalībnieki lielo darbu bija veikuši jau krietni ātrāk, pirms 10.maija.

Lapmežciema pamatskolas dalībnieki I.Ziedoņa jubilejas gada un talkas mēneša ietvaros sakopa skolas apkārtni, izveidoja dārza kastes un puķu dobes pirmsskolas teritorijā.

Tukuma 3.pamatskolas Eko skolas un SMU dalībniece Madara Marta Drūnese, domājot par plastmasas iepakojumiem un dabas piesārņojumu, no otrreiz izmantojama materiāla izveidojusi auduma maisiņus, kuri rotāti ar pašas autores unikāli izveidotu dizainu.

Tukuma 3.pamatskolas Eko skolas aktīviste dalībniece Katrīna Drūnese, veicinot Eko bioloģisko daudzveidību, jau no rudens sāka veidot kukaiņu māju un viesnīcu, kura tika uzstādīta skolas teritorijā. Šobrīd skolēniem ir iespēja sekot līdzi, cik un kādi kukaiņi šo iespēju ir izmantojuši.

Tukuma 3.pamatskolas pirmklasnieki izgatavoja putnu būrīšus un, iesaistot vecākus, tika uzstādīja skolas teritorijā esošajos kokos. Prieku un gandarījumu rada būrīšos mītošie putni.

Zantes pamatskolas EKO komanda cītīgi apguva visu informāciju par ārstniecības augu audzēšanu un nozīmi, izveidoja dobes ar skaistiem un lietderīgiem ārstniecības augiem ar mērķi, ievākt augus un izmantot skolēniem veselības stiprināšanai.

Irlavas pamatskolas mazpulcēni skolas teritorijā izveidoja garšaugu un ārstniecības augu dobes. Rezultātā apguva zināšanas par to sastāvu, pielietojamību un nozīmi.

Zemītes sākumskolas dalībnieces iepazīstināja, kā no lietotiem audumiem un materiāliem oriģināli sašūt mīkstas gultiņas Tukuma patversmē mītošiem kaķiem. Dalībnieces dalījās pieredzē par to, kādas emocijas sagādāja patversmes suņu staidzināšana un aprūpe.

Apkopojot ieguvumus un secinājumus, dalībnieki guvuši pozitīvas emocijas un gandarījumu pēc paveiktā. Ar savu pārliecību pašaizliedzīgo piemēru iesaistījuši vecākus, pašvaldības iestādes, pārējos skolēnus. Labus darbus ir veikuši, izmatojot nelielus resursus, un rezultātā iedvesmojuši būt labākiem un skaistākiem savā novadā.

Pēc dalībnieku apbalvošanas visus sagaidīja Tukuma novada domē, kurā notika svinīga tikšanās ar Tukuma novada priekšsēdētāju Gundaru Važu un priekšsēdētāja vietnieci sociālās politikas jautājumos Ingai Priedei. Abas amatpersonas ļoti pateicās konkursa dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu, dalījās savā pieredzē un pastāstīja par pašvaldībā veiktajiem labajiem darbiem!

 

Paldies Tukuma novada priekšsēdētājam Gundaram Važam un priekšsēdētāja vietniecei sociālās politikas jautājumos Ingai Priedei, visiem domes darbiniekiem par silto un iedvesmojošo uzņemšanu!

 

Paldies Tukuma bibliotēkas darbiniekiem par veiksmīgu sadarbību pasākuma norisē!

Novēlējums, lai konkursa dalībnieki arī turpmāk iedvesmo domāt, vairot un izcelt labo!

 

Tukuma novada Izglītības pārvaldes

izglītības darba vecākā speciāliste Angelika Dembovska

Our website is protected by DMC Firewall!