Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Jaunumi Raksts Projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 aktivitātes Tukuma E.Birznieka - Upīša 1.pamatskolā martā un aprīlī

Tukuma E.Birznieka-Upīša 1.pamatskolas skolēni no 23. līdz 27. Aprīlim aktīvi darbojās Radošajās darbnīcās muzejos, parkos, dabas takās. Piemēram, 23.aprīlī 4.klašu skolēni viesojās Ķeguma HES un

Enerģētikas muzejā. Skolēni uzzināja, kā tiek ražota elektrība, redzēja turbīnu darbību, vēroja vareno aizsprostu uz Daugavas.

 

    

 

Enerģētikas muzejā, kas atrodas turpat blakus, iepazina, kā elektroenerģija tika iegūta pirmsākumos un kā to ražo šodien. Interesanti bija iepazīties ar muzeja daudzveidīgo priekšmetu kolekciju – mēraparātiem, instrumentiem, darba apģērbu, dielektriskajiem zābakiem, sadzīves elektroprecēm, kas mūsdienās reti kurā mājā vairs sastopamas. Iepazinās ar elektrodrošības noteikumiem.

 

    

 

Pēc tam Daugavas muzejā Doles salā interaktīvajā ekspozīcijā skolēni atklāja, kāda izskatījās Daugavas ieleja pirms HES kaskādes izveidošanas, un salīdzināja šīsdienas ainu ar pagātni. Uzzināja par zvejnieku, plostnieku un laivinieku darbu, par Daugavas tirdzniecības ceļa vēsturi, dolomīta ieguvi un apstrādi upes krastos.

Skolēni veica radošus uzdevumus saistībā ar vidi Daugavas krastos. Daugavas krastā apskatīja valsts nozīmes dabas pieminekli – dolomīta atsegumu. Skolēni grupās radošās nodarbībās muzeja parkā veica izzinošu orientēšanās spēli.

  

Our website is protected by DMC Firewall!