Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Pakalpojumi Transporta izdevumu kompensēšana

Tukuma novada Domes 21.10.2010. saistošie noteikumi Nr. 40 un tā grozījumi "Par transporta izdevumu segšanu vispārējās izglītības iestāžu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītojamajiem Tukuma novada pašvaldībā".

 

 

Tukuma novada 1.-9. klašu skolēniem, kuri dzīvo pagastu teritorijā un nokļūšanai izglītības iestādē izmanto sabiedrisko transportu, transporta izdevumus kompensē 100% apmērā.  100% apmērā transporta izdevumus kompensē arī pagastu teritorijā dzīvojošajiem skolēniem, kuri mācās vispārējās vidējās izglītības iestādē (10.-12. klase) un kuru dzīvesvietā nav atvērta vidusskola vai nav izglītojamā mācību vajadzībām atbilstoša vidusskolas klase. Savukārt sabiedriskā transporta izdevumu kompensāciju 50% apmērā sedz skolēniem, kuri dzīvo Tukuma novada pagasta teritorijā, kurā darbojas vidusskola un ir atvērta skolēna mācību vajadzībām atbilstoša vidusskolas klase, bet kurš mācās vidusskolā Tukuma pilsētā.

Pirmsskolas vecuma bērniem no 4 gadiem un 1.-12. klašu skolēniem, kuri dzīvo Tukuma pilsētā un izmanto sabiedrisko transportu nokļūšanai uz izglītības iestādi pagasta teritorijā, transporta izdevumus kompensē 100% apmērā. 

Tukuma pilsētā  dzīvojošajiem 1.-12. klašu skolēniem un Tukuma Mūzikas skolas, Tukuma Mākslas skolas un Tukuma Sporta skolas audzēkņiem, kuri nokļūšanai izglītības iestādē izmanto pilsētas sabiedrisko transportu, pašvaldība no mēneša braukšanas kartes cenas kompensē 80%. Izglītojamajam, iegādājoties mēneša braukšanas karti SIA “Tukuma auto” biļešu kasē, jāuzrāda skolēna apliecība vai skolas izdota izziņa, ja nav skolēna apliecības, samaksājot 20% no kartes izmaksām jeb 4,95 euro.  Skolēniem  no daudzbērnu ģimenēm, kuras izmanto Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karti”, papildus pašvaldības transporta izdevumu kompensācijai 80% apmērā ir iespēja saņemt vēl 20% transporta izdevumu kompensāciju, ko sedz valsts. Skolēni no daudzbērnu ģimenēm SIA “Tukuma auto” biļešu kasē mēneša braukšanas karti var saņemt bez maksas, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un Latvijas Goda ģimenes "3+ Ģimenes karti". Bērni līdz 15 gadu vecumam personu apliecinoša dokumenta vietā kopā ar Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" var uzrādīt skolēna apliecību.

 


Kontaktinformācija:

Kristīne Logina

Tukuma novada Izglītības pārvaldes juriste

Tālrunis: 29388919

e-pasts: kristine.logina[at]tukums.lv

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd