Sākums Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivāls “Dedzi gaiši, uguntiņa!”

2024. gada 11. aprīlī Kandavas Kultūras namā notika Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivāls “Dedzi gaiši, uguntiņa!”.

Ilgus gadus tāds pasākums nav ticis organizēts, un Kandavā tas notika pirmo reizi. Festivālā piedalījās 3 kultūras namu un 7 izglītības iestāžu kolektīvi.

Izglītības/kultūras iestāde

Kolektīva nosaukums

Uzveduma nosaukums

Režisors

Tukuma novada pamatskola “Spārni”

Teātra pulciņš “Valodiņa”

“Sprīdītis”

Sandra Svarāne

Zemītes sākumskola

“Teātra pulciņš”

“Cūciņa Pepa un draugi”

Ērodeja Kirillova

Tukuma novada pamatskola “Spārni”

,,Pastarītis,,

“Nerātnie ruksīši”

Evita Bērziņa

Zantes pamatskola

Teātra pulciņš “Svilpis”

,,Zupa bez sāls”

Inga Ozola Inkina

Cēres pamatskola

,,Pastarītis”

,,Sniega karaliene”

Evita Bērziņa

Pūres Kultūras nams

Pūres bērnu teātris “Ābolītis”

“Rakšana”

Sandra Svarāne

Engures vidusskola

“Dzintariņi”

“Nerātnās skudriņas”

Laine Rosta

Irlavas Kultūras nama Bērnu un jauniešu amatierteātris.

“Bērnu un jauniešu amatierteātris”

“Šūpoles”

Anda Alksne

Matkules Kultūras nams

“Jaudiņa”

“Pīters Pens”

Maija Zilberta

Tukuma 2.vidusskola

Teātra pulciņš 1.-9.klasei

“Rasols”

Mairita Rosicka - Strūberga

Festivāla dalībnieku priekšnesumi tematiski tika brīvi izvēlēti un apgūti. Teātra kolektīvi, veidojot priekšnesumus, idejas smēla no latviešu tautas pasakām, eksistenciāli nopietniem personības aspektiem, sadzīvē rasto pieredzi, attiecībām, sabiedrībā nozīmīgiem un satraucošiem notikumiem. Priekšnesumu saturs katram kolektīvam bija dažāds.

Šogad festivālā kā Goda vieses un ekspertes tika uzaicinātas:

·         Iveta Grunte, Tukuma novada Kultūras un sporta nodaļas kultūras speciāliste, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas jauniešu teātra kolektīva vadītāja;

·         Ivonna Bredovska, ilggadēja Slampes Kultūras pils bērnu un jauniešu amatierteātra “SPĀRNI” vadītāja un šobrīd Tukuma pilsētas Kultūras nama “Tukuma teātra” kolektīva vadītāja un brīvmāksliniece.

Noslēgumā, pēc dalībnieku apbalvošanas goda viesi kolektīvu vadītājiem sniedza individuālus ieteikumus darba pilnveidei un attīstībai.

Manuprāt, katrs festivāla dalībnieks izrādes laikā spēlēja no sirds. Lai sagatavotu priekšnesumu, kolektīvu vadītajiem jāiegulda liels darbs un laiks. Tāpēc milzīgs paldies teātra kolektīvu vadītājiem un vecākiem par atbalstu bērnu personības izaugsmes veicināšanā

Noslēgumā Ivetas Gruntes vēlējums: “Lai turpina darīt to, ko dara jo teātris - tas ir forši!”

Ivonas Bredovskas vēlējums: “Vienmēr būt draugos ar teātri!”

Paldies Goda viesēm Ivonnai un Ivetai, tehniskajam atbalstam Jurģim Muskam, Kandavas kultūras nama kolektīvam un īpaši iestādes vadītājai Kristīnei Brokai – Meļķei.

Foto galerija no pasākuma https://failiem.lv/u/ku46nkkmwf

izglītības darba vecākā speciāliste Angelika Dembovska