Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Karjeras atbalsts

VALSTS

Karjeras izvēles testi - NIID.lv

 Valsts izglītības attīstības aģentūra

 

TUKUMA NOVADS

 2023.gada OKTOBRIS - Tukuma novadā - KARJERAS MĒNESIS

 

Pasākuma afiša (Lejuplādēšanai)

 

 

karjeras diena 20 10 2023 200Karjeras nedēļa 2023

Oktobris Tukuma novada izglītības iestādēs ir aktīvs  karjeras iespēju izzināšanas mēnesis. Līdzās plānotajām skolas aktivitātēm, ir iespēja iesaistīties arī VIAA pasākumā - Karjeras nedēļā 2023 – “Tavs prasmju portfelis”, kas šogad no 16. līdz 20. oktobrim notika visā Latvijā jau 11. reizi. Aktualizējot prasmju nozīmīgumu personīgajā un profesionālajā izaugsmē,  skolēni plašāk izzināja vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, digitālās un profesionālās prasmes. Tā bija iespēja  mērķtiecīgāk apzināt savas stiprās puses un iespējas to pilnveidošanai.

Karjeras nedēļā notika tiešsaistes diskusija vecākiem un pedagogiem “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, kuru vadīja Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultante un “Karjeras attīstības  atbalsta balvas – 2023” laureāte Agnese Metuzāle. Tās laikā bija iespēja uzzināt par darba tirgū pieprasītākajām prasmēm un piemērotākajām pieejām to pilnveidošanai.

Vairāk nekā 19000 dalībnieku visā Latvijā piedalījās “Latvijas skolēnu IT eksāmenā”, kas šogad notika pirmo reizi un kurā skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām un drošību internetā. Papildus IT eksāmenam jauniešiem bija iespēja piedalīties programmēšanas izaicinājumā, kas sniedza iespēju iegūt papildu punktus un lielākas izredzes balvu iegūšanai. Programmēšanas izaicinājumu labāko darbu sarakstā iekļauti arī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas un Tumes pamatskolas jauniešu veikums.

Iedvesmas dienā Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā  20.10.2023. piedalījās vairāk kā 200 Tukuma novada izglītības iestāžu 10.klašu skolēni. Pasākuma mērķis bija aktualizēt prezentēšanas prasmju nozīmīgumu un pievērst uzmanību tām prasmēm, kas aktuālas darbā ar tehnoloģijām.

Biznesa augstskolas Turība komunikācijas virziena vadītāja Janas Bunkus uzsvēra, ka veiksmīgu komunikāciju veido gan verbālā, gan neverbālā komunikācija. Ar praktiskiem piemēriem lektore rosināja pārdomāt par daudzveidīgiem uzmanības piesaistīšanas paņēmieniem, rūpīgo attieksmi prezentācijas veidošanā,  kā arī atcerēties par dažādiem elpošanas vingrinājumiem.

Ekonomikas un kultūras augstskolas maģistra studiju programmas “Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība” direktors, Hārvarda Universitātes students Edgars Čerkovskis aicināja domāt par prasmēm, kas būs nepieciešamas darbā ar robotiem. Iedziļinoties daudzveidīgajos piemēros, aizvien vairāk apzināmies mākslīgā intelekta klātbūtni ikdienā. Savukārt, lai attīstītu MI tehnoloģijas un tālāk spētu tās praktiski izmantot, ir vajadzīgas zināšanas un prāti, kas ar to visu tiek galā. Uzskatot, ka mūsdienu jaunieši  ir tehnoloģiski advancēti, tomēr kļūdamies. Ja kaut kas ir jādara praktiski ar tehnoloģijām, tad izrādās, ka zināšanas ir vājas. Uz jauniešu jautājumiem par mūsdienu jauniešiem aktuālajām  zināšanām un prasmēm, E.Čerkovskis secina, ka būtiski svarīgi ir STEM priekšmetu zināšanas un trīs prasmes: pašmotivācija, pašmācīšanās un kritiskā domāšana.

 

Daiga Elpere

Direktoru vietnieku audzināšanas darbā/audzināšanas darba speciālistu, karjeras konsultantu kopienas līdere


 


 

 Informācija par vispārējās vidējās izglītības virzieniem Tukuma novada vidusskolās

 

Tukuma Raiņa ģimnāzija

Tukuma 2.vidusskola

Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola

Zemgales vidusskola

Engures vidusskola

Jaunpils vidusskola

 


 

Karjeras atbalsts:

 

Valsts izglītības attīstības aģentūra

 


 

Karjeras atbalsts Tukuma novada skolās 2022./2023.m.g.

 

Karjeras atbalsts 2019-2021

 

Karjeras nedēļa 2018

 

Karjeras nedēļa 2017

 

Karjeras nedēļa 2016

 

Karjeras nedēļa 2015

Our website is protected by DMC Firewall!