Sākums Valsts valodas diena Pūrē

Jau trešo gadu Pūres pamatskolas skolēni aktīvi iesaistījās Rakstniecības un mūzikas muzeja rosinātajās aktivitātēs. 13. maijā Pūres pamatskolas un Pūres pamatskolas Jaunsātu filiāles audzēkņi pievienojās akcijai “Valoda uz trotuāra” – skolēni devās uz pagastu centriem, lai ar krītiņiem uz ietvēm un trotuāriem, pagalmos un laukumos rakstītu pašu atrastus un  iemīļotus latviešu literatūras citātus.

Valsts valodas diena tika aizsākta 2012. gadā ar mērķi radošā un mūsdienīgā veidā svinēt to, ka mūsu valsts valoda ir latviešu valoda. Kā svinību datums izvēlēts 13. maijs, jo šajā dienā pirms 185 gadiem dzimis jaunlatvietis, nacionālās valodniecības pamatlicējs, publicists, atdzejotājs, filologs, literārās valodas attīstītājs un jaunvārdu ieviesējs Juris Alunāns.

Uzzini vairāk! www.rmm.lv

Sagatavoja:

Laila Ingevica

Pūres pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā