Sākums Par Tukuma novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu un iestāžu, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, darbību 2021.gada vasarā

Tukuma novada pašvaldībā ir astoņas pirmsskolas izglītības iestādes un sešas izglītības iestādes, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas. Lai izglītojamie varētu apmeklēt izglītības iestādes arī vasaras mēnešos, Tukuma novada pašvaldība jau kopš 2013.gada jūlija nodrošina atsevišķu pirmsskolas izglītības iestāžu darbu vasaras periodā, pārējās izglītības iestādes, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, uz šo laiku slēdzot. Tas dod iespēju izglītības iestādēs veikt plānotos remonta darbus, kā arī tas ļauj izglītības iestāžu vadītājiem organizēt pedagogu atvaļinājuma laiku.

Izglītības iestādēs ir veiktas vecāku aptaujas par bērna apmeklējumu vasaras periodā  un, pamatojoties uz aptauju rezultātiem, iestāžu vadītāji ir sagatavojuši darba grafiku un bērnu grupu izvietošanas plānu iestādēs, ņemot vērā epidemioloģiskās drošības prasības.

2021.gada jūlijā būs slēgtas piecas izglītības iestādes, tās ir Džūkstes, Irlavas un Tumes pamatskolas, Tukuma pirmsskolas izglītības iestāde “Lotte” un Tukuma novada speciālās izglītības iestāde. Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes “Lotte” 32 izglītojamajiem tiks nodrošināta vieta Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzīte” telpās. Vecākiem, kuri izteikuši vēlmi, ka viņu bērniem nepieciešams vasaras periodā apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, ir piedāvātas vietas citās izglītības iestādēs.

Laika posmā no 1.jūnija līdz 31.augustam būs slēgta Pūres pamatskola, nodrošinot iespēju izglītojamajiem apmeklēt Pūres pamatskolas Jaunsātu filiāli.

Izprotot sarežģītās situācijas, ar kurām šobrīd sastopas ne viena vien ģimene, Tukuma novadā ir rasts šāds risinājums, lai bērni būtu pieskatīti un drošībā. Tai pašā laikā pirmsskolu izglītības iestāžu vadība un pašvaldība aicina arī vecākus būt saprotošiem un pretimnākošiem.

Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestāžu 2021.gada vasaras periodu darba grafiks (PDF)

Informāciju sagatavoja:

Sintija Vārpiņa