Sākums Koru konkursā

28.martā Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā Tukuma novada izglītības iestāžu koru konkursā tika izdziedātas dziesmas, kuras skanēs XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2025.gadā. Konkursā piedalījās un lieliskus rezultātus ieguva Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas 5.a-9.a.klašu meiteņu koris ( diriģentes Ritma Zāģere, Sanita Apine), Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas zēnu koris (diriģente Dace Perševica), Engures vidusskolas 5.-12.klašu koris ( diriģente Dace Lāce), Tukuma 2.vidusskolas 5.-9.klasu koris (diriģente Nora Vanaga), Jaunpils vidusskolas 5.-11.klašu koris ( diriģente Ērika Bogataja), Lapmežciema pamatskolas 4.-9.klašu koris ( diriģente Benita Egle) un Tukuma E.Birznieka – Upīša 1.pamatskolas 4.-9.klašu koris ( diriģente Valda Liepiņa). Diemžēl, diriģenta slimības dēļ skatē nepiedalījās Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 5.-9.klašu koris un Tukuma Raiņa Valsta ģimnāzijas jauktais koris. Šiem koriem pēc nedēļas būs iespēja demonstrēt konkursam sagatavotās dziesmas.

Korus vērtēja kompetenta žūrija – Romāns Vanags (JVLMA Diriģēšanas katedras vadītājs un akadēmijas asociētais profesors, Dziesmu svētku virsdiriģents, Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu kora galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs), Dina Bičule (Talsu pamatskolas direktore, kora “Balgale”diriģente), Inese Rasa (Majoru vidusskolas mūzikas pedagogs, Jūrmalas mūzikas vidusskolas pedagogs). Žūrija bija patīkami pārsteigta par koru skanējumu un slavēja diriģentus par labi padarīto darbu, par ko liecina iegūtie punkti  (skates protokols).

Konkursa otrajai kārtai Kurzemes novadā tiek izvirzīti visi 4.-9./ 5.-12.klašu kori, kuri piedalījās konkursa 1.kārtā. Zēnu koriem šogad jāpiedalās tikai konkursa 1.kārtā.

Paldies visiem koru dirigentiem par lieliski padarīto darbu! Paldies koru atbalsta komandai – pedagogiem, direktoriem un dziedātāju vecākiem!

Lai veicas konkursa 2.kārtā!

Dace Persevica,

Tukuma novada izglītības iestāžu muzikālo pulciņu pārraudzības metodiķe.