Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

 

 

 

Kā es varu pieteikt savu bērnu rindā uz pirmsskolas izglītības iestādi?

Informācija par bērna pieteikšanu pirmsskolas izglītības iestādē publicēta Izglītības pārvaldes mājas lapā, sadaļā Pirmsskolas rinda.

 

Kā un kad notiek jaunu bērnu uzņemšana?

Tukuma novada Dome līdz kārtējā gada 1.maijam nosaka maksimālo katrā iestādes pirmsskolas izglītības grupā uzņemamo bērnu skaitu un vecumu. Ar Tukuma novada Domes lēmumiem var iepazīties Izglītības pārvaldes mājas lapas sadaļā Pirmsskolas rinda –Tukuma novada Domes lēmumi.

Vietu piešķiršana notiek atbilstīgi Tukuma novada Domes saistošajiem noteikumiem "Kārtība, kādā Tukuma novada pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju". Par vietu piešķiršanu lemj Izglītības pārvaldes veidota komisija, kas rindas kārtībā, atbilstoši bērnu dzimšanas gadiem un pēc iespējas ievērojot vecāku izteiktās vēlmes, rosina piešķirt vietas iestādēs, kurās ir brīvas vietas. Tikai tad, kad ir pārvaldes vadītāja parakstīts lēmums, speciālistam ir tiesības un pienākums informēt vecākus par vietu pirmsskolas izglītības iestādē. 

 

1.    Vai šobrīd (ārkārtas situācijas laikā) ir iespējams reģistrēt bērnu pirmsskolas rindā attālināti un kā es to varu iesniegt?

Jā, ir iespējams bērnu reģistrēt rindā attālināti. Pieteikumu atradīsiet mājas lapā www.tip.edu.lv, sadaļā Pirmsskolas rinda -  Pieteikums bērna pirmsskolas izglītības iestāžu reģistrācijai rindā (Word dokuments). Aizpildītu pieteikumu iesūtīt e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  Ja netiek saņemts apstiprinājum e-pasts, lūgums sazināties ar izglītības darba vecāko speciālisti Sintiju Vārpiņu pa tālr.29208725, lai pārliecinātos vai pieteikums ir saņemts.

 

 Kur var sekot līdzi rindas situācijai, lai saprastu cik tālu rindā ir pavirzījies mans bērns?

Reģistrējot vecāku iesniegto pieteikumu pirmsskolas rindu reģistrā, vecāks piecu darbu dienu laikā uz pieteikumā norādīto elektronisko pasta adresi saņem Izziņu “Par pieteikuma reģistrāciju bērna uzņemšanai rindā”, kur tiek norādīts Bērna identifikācijas kods un pieteikuma iesniegšanas datums. Pēc šī identifikācijas koda un pieteikuma iesniegšanas datuma ir iespējams redzēt bērna kārtas numuru Tukuma novada izglītības iestāžu pirmsskolas vecuma bērnu rindas reģistrā.

 

Ko nozīmē ārpus kārtas statuss?

Atbilstoši Tukuma novada Domes 2015.gada 26.februāra saistošo noteikumu Nr.5 “Kārtība, kādā Tukuma novada pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju” 9.punktā noteiktajam ārpus kārtas statuss tiek noteikts ja:

- Viens no vecākiem ir robežsargs vai profesionālā dienesta karavīrs.

- Viens no vecākiem ir persona ar invaliditāti vai ģimenē ir bērns ar invaliditāti.

- Viens no vecākiem ir Pirmsskolas izglītības iestādes darbinieks.

- Bērns ir no daudzbērnu ģimenes.

Viens no vecākiem ir jaunais speciālists, kurš ieguvis augstāko izglītību un uzsācis darbu Tukuma novada administratīvajā teritorijā ne ātrāk kā divus gadus pirms bērna reģistrācijas rindā vai periodā, kad bērns reģistrēts rindā.

- Bērns ir palicis bez vecāku gādības.

 

Kā rindu reģistrā, kas ir Tukuma novada Izglītības mājas lapā, es varu saprast, ka bērnam ir atzīmēts ārpus kārtas statuss?

Ārpus kārtas statuss tiek apzīmēts ar burtu saīsinājumu ā.k.

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd