Sākums Tukuma Raiņa ģimnāzija svinēs savu 88.dzimšanas dienu

20. janvārī Tukuma Raiņa ģimnāzija pāršķirs jaunu lappusi vēstures grāmatā un svinēs savu 88. dzimšanas dienu.

1927. gada rudenī lietainā svētdienā svinīgi jaunās pamatskolas pamatakmeni ēkas pamatos ieguldīja toreizējais Izglītības ministrs dzejnieks Rainis. Dzejnieks izteica jauku novēlējumu – lai uz šiem pamatiem paceltos diža celtne, kas savā lielumā un nozīmē stāvētu augstāk par baznīcas torņiem.

1928. gada decembrī jau pilnīgi bija pabeigts skolas vidējais augstākais korpuss, un no vecajām skolas ēkām tagadējā Lielajā ielā virzījās pajūgi ar soliem, galdiem un skolas inventāru uz jauno ēku.

Pēc brīvdienām 1929. gada 20. janvārī skolotāji, skolēni un viesi pulcējās skolas atklāšanas svinīgajā ceremonijā. Mācības varēja sākties.

Vairāk par pasākumu

Inese Bērziņa