Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Tukuma 2.vidusskolai Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē

Tukuma 2.vidusskolai Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē

26.septembrī seminārā “Emocijas valodā”, ko par godu Eiropas valodu dienai rīkoja Latviešu valodas aģentūra, pasniegti apbalvojumi konkursa “Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē” laureātiem. Konkurss ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas norisinās 30 Eiropas valstīs, kuru novatoriskiem valodu mācīšanas un apguves projektiem jau devīto reizi izsludināja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

 

 

Eiropas Atzinības zīmi valodu apguvē šogad ieguva arī Tukuma 2.vidusskola par projektu “Valodas – mūsu bagātība”. Projekta ietvaros skolēniem ir iespēja iepazīties ar Eiropas valodu daudzveidību un attīstīt mijkultūru komunikatīvās kompetences, sazinoties ar skolēniem no visas Eiropas. Projektā ir plānots atrast sadarbības skolu katrā Eiropas valstī, izmantojot Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning iespējas. Šobrīd notiek sadarbība ar 19 skolām, un šajā mācību gadā plānots piesaistīt pārējo Eiropas valstu pārstāvjus. Projektā notiek video konferences, kurās skolēni iepazīstina ar sevi, savām skolām un valodām. Lai atklātu valodu līdzības un atšķirības, skolēni tulko frāzes un teikumus visās iesaistīto valstu valodās.

 

  

 

 

Apsveicam un lepojamies!

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Agnese Matvejeva

Tukuma novada Izglītības darba vecākā speciāliste

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!