Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Izglītībā un sportā ārkārtējās situācijas laikā noteikti stingrāki ierobežojumi

No 9. novembra līdz 6. decembrim Latvijā tiek ieviesta ārkārtējā situācija. Tās laikā klātienē turpināsies pirmsskolas izglītības programmu apguve un mācības 1. līdz 6. klašu skolēniem, bet profesionālajā izglītībā, augstākajā izglītībā, interešu izglītībā un sportā nodarbības pamatā jāorganizē attālināti. To paredz 2020. gada 6. novembrī valdībā pieņemtais lēmums.

 

Šādi drošības pasākumi tiek ieviesti nolūkā samazināt Covid-19 infekcijas izplatību, vienlaikus pēc iespējas nodrošinot būtisku valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību.

 

Profesionālās izglītības iestādēs mācību process no 9. novembra līdz 6. decembrim notiks attālināti, izņemot tādu praktisko darbu apguvi, kas nepieciešami profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei un kurus nav iespējams veikt attālināti.

 

Speciālās izglītības iestādes un sociālās korekcijas izglītības iestāde "Naukšēni" mācības var turpināt klātienē.

 

Augstākajā izglītībā jau ir spēkā nosacījums par attālinātajām studijām līdz 31. decembrim, klātienē var īstenot klīnisko praksi rezidentūrā un tādas praktiskās daļas apguvi, kas nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei un kuru nav iespējams veikt attālināti.

 

Pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu apguve notiks attālināti.

 

Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve līdz 6. decembrim – attālināti. Klātienē iekštelpās tas varēs notikt tikai individuāli (personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā) vai tikai vienas izglītības iestādes grupas vai klases izglītojamiem. Šāda procesa ietvaros klātienē nebūs atļauta koru dziedāšana un pūšamo instrumentu kolektīvu darbs. Arī amatiermākslas kolektīvi (tai skaitā kori, orķestri, tautas mūzikas ansambļi, deju un citi tautas mākslas kolektīvi) mēģinājumu procesu līdz 9. decembrim īstenos attālināti vai klātienē tikai individuāli (tajā skaitā, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā). 

 

Sporta treniņi, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu ietvaros, tiek organizēti ārtelpās, individuāli vai attālināti, ievērojot, ka:

 

* treniņa norisei ārtelpās vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 10 personas (neskaitot sporta darbiniekus) un netiek izmantotas ģērbtuves; ja to pieļauj āra sporta norises vietas kapacitāte, vienlaikus var notikt vairāku grupu darbs,

 

* treniņi iekštelpās notiek individuāla apmeklējuma ietvaros (viena sporta speciālista vadīta nodarbība vienai personai vai personām, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā), ievērojot divu metru distanci, kā arī vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 10 m2 platības;

 

* Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu pilngadīgu profesionālu sportistu treniņi norisinās gan iekštelpās, gan ārtelpās.

 

Sporta pasākumi ārkārtējās situācijas laikā tiek atcelti, izņemot starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības pieaugušo izlašu sportistiem, kā arī komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti. Jāuzsver, ka šiem pasākumiem jānorisinās bez skatītājiem.

 

Sejas masku lietošanā izglītības iestādēs - valdība jau 3.novembrī noteica stingrākas prasības. Gan bērniem no 13 gadu vecuma, gan skolotājiem sejas maskas ir jālieto izglītības iestādes koplietošanas telpās vai vietās, kur satiekas skolotāji vai tiekas vairāku grupu bērni. Masku var nelietot, piemēram, klases telpās, kur kopā ir vieni un tie paši bērni.

 

Plašāk par pārējiem noteiktajiem ierobežojumiem Valsts kancelejas tīmekļvietnē.

 

Latvijā izvēlētie ierobežojošie pasākumi balstās veselības nozares ekspertu izvērtējumā un noteikti ar mērķi pārtraukt vīrusa izplatību, vienlaikus pēc iespējas mazāk negatīvi ietekmējot izglītības procesu un Latvijas ekonomiku. Lai samazinātu Covid-19 izplatību, šobrīd ir svarīgi maksimāli ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus un būt atbildīgiem pret sevi, saviem bērniem un līdzcilvēkiem.

 

Avots: www.izm.gov.lv 

Our website is protected by DMC Firewall!