Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Tukuma, Engures un Jaunpils skolēnu pašpārvalžu tīkla dalībnieku otrā tikšanās, projekta ,,TEJ tīkla ilgtspējas nodrošināšana’’ ietvaros

23. oktobrī Zoom vidē Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020.gadam projekta “TEJ tīkla ilgtspējas nodrošināšana” ietvaros tikās Tukuma, Engures un Jaunpils  (turpmāk – TEJ) tīkla dalībnieki. Nodarbību “Publiskā runa” vadīja Pāvels Griškovs - Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris. Kopumā tikās 15 skolu parlamentārieši un konsultanti no Tukuma, Engures un Jaunpils novada skolām.

 

Tematiskās tikšanās programma ietvēra teorētiskus aspektus un praktisku uzdevumu izpildi. Tika iegūtas jaunas zināšanas tematikā un veicināta sadarbība TEJ dalībnieku vidū. Tikšanās laikā dalībniekiem tika sniegta informācija par būtiskākajām ar publisko runu saistītām tēmām un tika piedāvāti papildus resursi tēmas padziļinātai apguvei tādos aspektos, kā:

·         runas mākslas,

·         uzstāšanās auditorijas priekšā,

·         kā trenēt balsi pirms uzstāšanās,

·         kā pārvarēt bailes, uzstājoties auditorijā,

·         dikcijas trenēšana,

·         pašizaugsmes vingrinājumi,

·         sevis prezentēšana.

 

Pēc tematiskās tikšanās TEJ dalībniekiem, kuri vēlēsies attīstīt zināšanas un prasmes konkrētā tematikā, tiks piedāvāta iespēja piedalīties Pašizaugsmes maratonā, izmantojot pieejamās bezmaksas konsultācijas klātienē un neklātienē, ko nodrošinās pieaicinātie nozaru speciālisti atbilstoši jauniešu vajadzībām. Visa pašizaugsmes maratona laikā dalībniekiem būs iespēja uzkrāt savus sasniegumus un saņemt atzinību projekta noslēguma pasākumā.

 

Tematisko tikšanos vadīja: Inese Šubēvica - projektu un neformālās izglītības pasākumu vadītāja ar 22 gadu pieredzi dažādās tematikās. Viņa strādājusi ar dažādu jomu nevalstiskajām organizācijām, jo īpaši ar jauniešiem, dažādās Latvijas pašvaldībās (lielums, reģions) sadarbībā ar dažādu nozaru uzņēmējiem. Īstenoti virkne projektu Latvijā un sadarbībā ar partneriem un finansētājiem no citām valstīm. Šogad Ineses vadītajos neformālās izglītības pasākumos iesaistījušies jau ap 800 dalībnieki.

 

Informāciju sagatavoja:
Sandis Ozoliņš
Jaunatnes lietu speciālists

TEJ visi logo

DMC Firewall is a Joomla Security extension!