Sākums Vokālās studijas ''VARAVĪKSNE'' panākumi

2020.gada 23.decembrī  notika  starptautiskais tiešsaistes konkurss Itālijā “Sopravista International Festival" All colours of ART''. Konkursā piedalījās vokālā studija “Varavīksne” un ieguva godalgoto 1.vietu vokālajā žanrā un 1.vietu instrumentālajā žanrā. Solistes Estere Konošonoka, Madara Kremberga un Diāna  Fišere konkursā ieguva 3.vietu. Duetam Luīzei Segliņai un Esterei Konošonokai konkursā piešķirta 3.vieta. Vokālā studija ''Varavīksne'' izpildīja  skolotājas Anitas Geidānes dziesmu ''Spogulis'' un,  Raimonda Paula 85 gadu jubileju gaidot, uz melodiānām spēlēja ''Ilgais ceļš kāpās".

Vokālās studijas dalībnieki ne tikai apgūst vokālo mākslu, bet paralēli mācās  instrumentu spēli  uz melodiānām. Salīdzinot ar studijām Latvijā un pasaulē, iespēja  apgūt šo mūzikas instrumentu arī piešķir studijai sava veida unikalitāti. Sasniegtie rezultāti ir augsti, un mūzikas studijā apguves process neapstājās ne mirkli, pavasarī pielietojot attālināto mācību apguves metodi, vasaras - rudens periodā strādājot individuāli.

Lai nostiprinātu apgūtās prasmes un gūtu gandarījumu, studijas dziedātāji vienmēr piedalās valsts mēroga un dažādos starptautiskajos mūzikas jomas  konkursos. 4.oktobrī vokālajā konkursā “Talsos uzdod toni” 2.pakāpes laureātu godalgu saņēma duets Dana Ozola un Ance Vismanta, bet 23.decembrī soliste Estere Konošonoka ieguva 3.vietu Kandavā konkursā ''Gaismas dziesmas''.

Rudens sākumā tika ierakstīts un izdots grupas pirmais dziesmu albums ''Dziesmu vācelīte'' ar skolotājas Anitas sarakstītajām dziesmām. Tas ir pirmais dziesmu albums Tukuma novada vēsturē, kurā pausto mīlestību par savu dzimto vietu dziesmu tekstus papildina attēli ar skaistām pilsētvides ainavām. Paldies par ieguldīto darbu skaņu ierakstu meistaram Valērijam Cernejam, studijas dalībniekiem un par finansiālu atbalstu bērnu vecākiem.

2020.gada novembrī par godu Latvijas dzimšanas dienai un mūsu pilsētai tapa vokālās studijas “Varavīksnes” pirmais video sveiciens, kurā studijas dalībnieki izcēlās ar īpaši patriotisku un cēlu skanējumu.

Jaunu ieceru 2021.gadā ir ļoti daudz, turpinās darbs pie jaunas dziesmu programmas izveides, skanējumu sāk iegūt arī E. Dārziņa skaņdarbs ''Melanholiskais valsis'', tiek veidota Anitas Geidānes simfoniskā poēma ''Tukuma teikas'', tiek domāts un strādāts pie jaunas dziesmu grāmatas izdošanas, plānota dalība tiešsaistes konkursos Bulgārijā un Spānijā, bet maijā ceram, ka konkurss ''Tonis - pustonis'' notiks klātienē.

Starp citu, 2021.gadā Starptautiskajam jauno izpildītāju konkursam "Tonis-pustonis" un vokālai studijai ''Varavīksne'' apritēs 25 jubilejas gads!
Jaunajā gadā studijas bērni visiem tukumniekiem vēl – LAI PASAULE MIRDZĒTU  KĀ DIEVMĀTE AR  EŅĢELI UZ PLECA!

Informāciju sagatavoja:
Anita Geidāne