Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Notiks tiešsaistes eksāmenu izmēģinājuma darbi

www.visc.gov.lv

2024. gada 8., 12. un 15. februārī vidusskolēni varēs piedalīties Valsts izglītības satura centra (VISC) organizētos tiešsaistes eksāmenu izmēģinājuma darbos. Tie tiek organizēti, lai skolēni varētu iepazīties ar tiešsaistes eksāmenu izpildes vidi eksameni.vps.gov.lv. Dalība izmēģinājuma darbos nav obligāta, to rezultāti nebūs priekšnosacījums centralizētā eksāmena kārtošanai eksāmenu sesijas laikā, kā arī neietekmēs skolēnu sekmes.

Tiešsaistes eksāmenu izmēģinājuma darbos varēs piedalīties skolēni, kuri pieteikušies attiecīgajiem centralizētajiem eksāmeniem vai pieteikti dalībai izmēģinājuma darbam. Par skolēniem, kas neplāno piedalīties izmēģinājuma darbos, nav nepieciešams reģistrēt atteikumu. Piekļuves nosacījumi izmēģinājuma darbiem nav jāiesniedz. Izmēģinājuma darbu saturu veidos pagājušā gada centralizēto eksāmenu augstākā līmeņa uzdevumi. To norises darbību laiki publicēti Valsts izglītības satura tīmekļvietnē.

Plānoti šādi tiešsaistes eksāmenu izmēģinājuma darbi:

“Kultūra un māksla” – 8. februārī plkst. 14.00 (izmēģinājuma darba laiks 210 minūtes),

“Programmēšana” – 12. februārī plkst. 14.00 (230 minūtes),

Ģeogrāfija (1. un 2. daļa) – 15. februārī plkst. 14.00 (180 min).

VISC uzsver, ka skolēniem nav jāuztraucas par to, ka kursa apguve vēl nav pabeigta, jo izmēģinājuma darba rezultāts neietekmēs sekmes. Tomēr dalība izmēģinājuma darbā skolēnam dos iespēju pārliecināties, cik labi viņš orientējas Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā, kā arī pašam novērtēt savas aktuālās zināšanas un pēc tam pārrunāt neskaidrības ar pedagogu.

Vienlaikus izmēģinājuma darbi ir atbalsta pasākums arī pedagogiem, kuri piedalīsies tiešsaistes eksāmenu vērtēšanā. Iesaiste citu izglītības iestāžu skolēnu izmēģinājuma darbu vērtēšanā palīdzēs viņiem padziļināt prasmes veikt vērtēšanu, izmantojot vērtēšanas kritērijus, kā arī apgūt vērtēšanas procesu Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā.

Savukārt 2024. gada 21. februārī izmēģinājuma darbi paredzēti skolēniem, kuri pieteikušies pildīt monitoringa darbu dabaszinātnēs (bioloģija, ķīmija, fizika, dabaszinības). Šajā gadījumā tiks izmēģināta tikai monitoringa darba 1. daļa (tests), kuras izpildes laiks būs 40 minūtes. 21. februārī 13.30 paralēli notiks ķīmijas un bioloģijas izmēģinājuma darbi, bet 15.00 – paralēli noritēs izmēģinājuma darbi dabaszinībās un fizikā.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!