Tukuma novada Izglītības pārvalde

Sākums Jaunumi Raksts Projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 aktivitātes Irlavas vidusskolā jūnijā

Irlavas vidusskolā vides izzinošā Vasaras skola

 

Irlavas vidusskolas 1. -  6. klašu 35 skolēni piedalījās vides izzinošā Vasaras skolā, kura norisinājās no 11. līdz 14. jūnijam. Šāds pasākums mūsu skolā notika pirmo reizi. Tas skolēnus ieinteresēja - kā nu būs? Aizraujošas aktivitātes piepildīja visu Vasaras skoliņas laiku.

 

Pirmdien skolēni devās ekskursijā uz Ķemeru nacionālā parka ,,Meža māju", kur darbojās dažādās interesantās, ar dabas materiāliem saistītās darbnīcās, pētīja vidi un augus pie Kaņieru ezera.

 

Otrdien skolā notika dažādi eksperimenti, saistīti ar fiziku, ķīmiju un bioloģiju. Ķīmijas kabinetā skolēni varēja eksperimentēt ar dažādām vielām, likt audzēties krāsainiem kristāliņiem. Zīmēšanas kabinetā veidoja savu dabas ainavu no visdažādākajiem materiāliem. Fizikā pētīja dažāda lieluma un  biezuma papīru lidojumus vējā, bioloģijā veica uzdevumus, kas saistīti ar skolas apkārtnes izzināšanu un izpēti. Tika iepazīti kukaiņi (skolēni izlika kukaiņu ķeramās lamatiņas) un dažādi un noderīgi augi, kuri aug skolas tuvējā apkārtnē.

 

 

Trešdien bērni steidzās pārbaudīt kukaiņu lamatiņas un vērot, kādi kukainīši dzīvo Abavas malas pļaviņās un mežmalā. No savāktajiem augiem veidoja herbārijus. Tad notika dažādas sportiskas aktivitātes – skolēni izvēlējās komandas ar interesantiem un jautriem nosaukumiem, piedalījās stafetēs un arī šķēršļu trasē.

 

Ceturtdien braucām uz Ķemeru nacionālo parku, kur pat pirmklasnieki veica laipu lielo apli - 3,5 km. Skolēni izzināja dabiskās pļavas kā ekosistēmu un pētīja purva augus. Visinteresantākais augs bija apaļlapu purva rasene - kukaiņēdājaugs. Bērni noskaidroja, kāds tad tas īsti izskatās. Pārgājiena mērķis bija skatu tornis, kuru arī veiksmīgi sasniedzām.

 

 

 

Radoši darbojoties, bija pienācis Vasaras skoliņas pēdējais notikums -  atpūta pie jūras ar gardām pusdienām, kuras bija sarūpējusi skolas pavārīte. Katrs dalībnieks saņēma arī nozīmīti ,,Irlavas vidusskolas Vasaras skoliņa" ar skolas simbolu - darbīgo skudriņu. Visi atvadījās piekusuši, bet apmierināti ar darbiņu un novēlējumu - ja ne augustā, tad nākamvasar noteikti jārīko šāds pasākums.

 

 


 


Ar cieņu, Irlavas skolas skolotāja Antra Evarsone

DMC Firewall is a Joomla Security extension!