Tukuma novada Izglītības pārvalde

 

 

JA IESTĀDĒ KONSTATĒTS COVID GADĪJUMS,

 

IESTĀDES VADĪTĀJAM:

 

1) jāsazinās ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un  jāpilda  tā dotie norādījumi, jāīsteno pretepidēmijas pasākumi un rekomendācijas;

2) par saslimšanas faktu un saņemtajiem SPKC norādījumiem informē Izglītības pārvaldes vadītāju vai vietnieci;

3) par noteiktajiem obligātajiem pretepidēmijas pasākumiem un mācībām attālināti informē Izglītības kvalitātes valsts dienestu, nosūtot informāciju uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , kopiju sūtot arī Izglītības pārvaldei Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .                  (Veidlapas forma)

 
 
 
 
 

Kontaktpersonai, atgriežoties atpakaļ iestādē, nepieciešama ārsta izziņa. To paredz Ministru kabineta 09.06.2020. noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 

 55. punkts - Kontaktpersonai nosaka mājas karantīnu – 14 dienas pēc pēdējā kontakta ar personu, kurai apstiprināta Covid-19 infekcija. Mājas karantīnas laikā persona: [..] 55.4. mājas karantīnu pārtrauc tikai ar ārstējošā ārsta atļauju. 

 

__________________________________________________________________________

 

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA:

 

Veselības ministrijas izstrādāts rīcības algoritms, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes                           (pilns Veselības ministrijas vēstules teksts)

IKVD ieteikumi izglītības iestādēm piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai

Vadlīnijas klātienes, kombinētu un attālinātu mācību īstenošanai. Metodiskie ieteikumi vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm COVID-19 izplatības laikā

Izglītības un zinātnes ministrijas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

IKVD aktualitātes

 

Oficiālā mājas lapa COVID-19 

Drošības pasākumu kopsavilkums

Mājsēde

Distancēšanās, pašizolācija un karantīna

Kā rīkoties?

Drošas mācības

 


 

NORMATĪVIE AKTI:

 

Ministru kabineta 06.11.2020. rīkojums Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 

 

Ministru kabineta 09.06.2020 noteikumi Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"

 

Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums

 

Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likums

 

 

 

 unnamed 600X

 

Lai sniegtu atbalstu bērniem, viņu vecākiem un pedagogiem, Izglītības pārvalde ir iesaistījusies programmas “STOP 4-7” īstenošanā. Programma tiek īstenota, izmantojot valsts un Tukuma novada Domes piešķirto finansējumu. Aicinām vecākus, kuru bērni ikdienā saskaras ar dažādām uzvedības grūtībām, nepalikt vieniem un pieteikties dalībai programmā, kas vērsta uz bērna sarežģītas uzvedības mazināšanu.

Programma “STOP 4-7” ir veidota bērniem vecumā no 4-7 gadiem, kuriem ir uzvedības grūtības, kā, piemēram, dusmas, viegli sakaitināms garastāvoklis (zaudē savaldīšanos, ātri apvainojas u.tml.), strīdīga/izaicinoša uzvedība (strīdas, ignorē noteikumus, kaitina citus, vaino citus u.tml.), agresivitāte (sit, kaujas, met/plēš mantas u.tml.).


Programmas “STOP 4-7” mērķis ir mazināt bērnu grūto uzvedību, dodot vecākiem zināšanas un praktiskas idejas, kā ikdienā pielietot pozitīvo audzināšanu, kā arī bērniem grupu nodarbībās mācot prasmes, kā veiksmīgāk tikt galā ar situācijām, kas izsauc viņos problemātisko uzvedību.

 

Programmas darbības princips:

1) 10 nodarbības bērniem – 1 nodarbība nedēļā, katra ilgst 6 stundas (kopā 10 nedēļas)

2) 10 nodarbības vecākiem – 1 nodarbība nedēļā, katra ilgst 2 stundas (kopā 10 nedēļas)

3) 4 nodarbības bērna vidē (pirmsskolas iestādē) – 1 nodarbība divās nedēļās, katra ilgst 3 stundas (kopā 10 nedēļas)

 

BĒRNIEM programmas ietvaros MĀCĪSIM:

• Sadarboties;

• Komunicēt;

• Iekļauties nodarbībās;

• Sekot norādījumiem;

• Būt draudzīgiem un laipniem;

• Risināt problēmas;

• Pazīt un regulēt emocijas;

• Vadīt stresu.

 

VECĀKIEM UN PEDAGOGIEM programmas ietvaros sniegsim atbalstu un zināšanas, kā:

• Vērot un izprast uzvedību;

• Veidot atbalstošu, strukturētu vidi;

• Pozitīvi pastiprināt jeb apbalvot vēlamo uzvedību;

• Nejauši neapbalvot problemātisko uzvedību;

• Sniegt skaidrus norādījumus;

• Būt konsekventiem un disciplinēt;

• Izmantot saudzīgu un efektīvu sodu sistēmu (ignorēt nevēlamo uzvedību, veidot pārtraukuma laikus, izmantot nevēlamās uzvedības seku principu);

• Regulēt savas emocijas.

 

Būtiski FAKTI par “STOP 4-7”:

* Programma balstās uz TRĪSPUSĒJU SADARBĪBU. Vecāku un skolotāju līdzdalība un sadarbība ir būtiska programmas daļa.

* Programma ir ZINĀTNĒ UN PĒTĪJUMOS BALSTĪTA. Programmas saturs veidots uz pētījumu par bērnu uzvedības problēmu attīstību atklājumiem un Oregonas Sociālās mācīšanas centra klīniskās darba pieredzes pamatiem. Kopš 2016.gada programma ir adaptēta arī latviešu valodā, apmācīti vairāk kā 50 programmas STOP 4-7 treneri Latvijā.

* Programma ir ILGTERMIŅA IEGUVUMS. Bērnu un pusaudžu uzvedības pētījumi rāda, ka antisociālas attīstības riska mazināšanā būtiska ir agrīnā intervence, jo pusaudžu vecumā intervence antisociālas, deviantas vai riskantas uzvedības mazināšanai ir mazāk efektīva un izmaksās dārgāka.

Jau 2020. gada decembra nogalē seši Tukuma novada speciālisti – trīs Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta centa speciālisti un četri speciālisti (trīs pedagogi un viens psihologs) no dažādām Tukuma novada izglītības iestādēm ir uzsākuši apmācības, lai 2021. gada pavasarī, kļūtu par “STOP 4-7” programmas treneriem un uzsāktu programmas īstenošanu Tukuma novadā.  

Vai par dalību programmā ir jāmaksā? Nē, DALĪBA ĢIMENĒM PROGRAMMĀ IR BEZ MAKSAS! Taču svarīga ir vecāku vēlme un interese iesaistīties projektā!

Kur pieteikties? Vecākus, kuriem ir vēlēšanās iesaistīties programmā un kuru bērni ikdienā saskaras ar iepriekšminētajām uzvedības grūtībām interesēties pie Tukuma novada Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta centra psiholoģes Katrīnes Dzenes, tel.29703022, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

KOPĀ UZ CEĻA ESAM STIPRĀKI!

 

Informāciju sagatavoja:
Katrīne Dzene
psiholoģe
Tukuma novada Izglītības pārvaldes
Izglītības atbalsta centrs 

Aktualitātes

16.10.2020.

10.00 Tikšanās pašvaldības pārstāvjiem par atbalsta programmas ieviešanu Tukuma novadā.

12.00 Tikšanās ar pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem un citu institūciju pārstāvjiem par programmas ieviešanu Tukuma novadā.

 

20.10.2020.

16.00 Atbalsta programmas darba grupas tikšanās ZOOM vidē.

 

25.01.2021.

13.30 Izglītības atbalsta centa tikšanās ar pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem par atbalsta programmas ieviešanu.

Prezentācija "Atbalsts pirmsskolas vecuma bērniem - programma "STOP 4-7"

Uzaicinājums ģimenēm dalībai atbalsta programmā

 

 

 

Kā es varu pieteikt savu bērnu rindā uz pirmsskolas izglītības iestādi?

Informācija par bērna pieteikšanu pirmsskolas izglītības iestādē publicēta Izglītības pārvaldes mājas lapā, sadaļā Pirmsskolas rinda.

 

Kā un kad notiek jaunu bērnu uzņemšana?

Tukuma novada Dome līdz kārtējā gada 1.maijam nosaka maksimālo katrā iestādes pirmsskolas izglītības grupā uzņemamo bērnu skaitu un vecumu. Ar Tukuma novada Domes lēmumiem var iepazīties Izglītības pārvaldes mājas lapas sadaļā Pirmsskolas rinda –Tukuma novada Domes lēmumi.

Vietu piešķiršana notiek atbilstīgi Tukuma novada Domes saistošajiem noteikumiem "Kārtība, kādā Tukuma novada pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju". Par vietu piešķiršanu lemj Izglītības pārvaldes veidota komisija, kas rindas kārtībā, atbilstoši bērnu dzimšanas gadiem un pēc iespējas ievērojot vecāku izteiktās vēlmes, rosina piešķirt vietas iestādēs, kurās ir brīvas vietas. Tikai tad, kad ir pārvaldes vadītāja parakstīts lēmums, speciālistam ir tiesības un pienākums informēt vecākus par vietu pirmsskolas izglītības iestādē. 

 

1.    Vai šobrīd (ārkārtas situācijas laikā) ir iespējams reģistrēt bērnu pirmsskolas rindā attālināti un kā es to varu iesniegt?

Jā, ir iespējams bērnu reģistrēt rindā attālināti. Pieteikumu atradīsiet mājas lapā www.tip.edu.lv, sadaļā Pirmsskolas rinda -  Pieteikums bērna pirmsskolas izglītības iestāžu reģistrācijai rindā (Word dokuments). Aizpildītu pieteikumu iesūtīt e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  Ja netiek saņemts apstiprinājum e-pasts, lūgums sazināties ar izglītības darba vecāko speciālisti Sintiju Vārpiņu pa tālr.29208725, lai pārliecinātos vai pieteikums ir saņemts.

 

 Kur var sekot līdzi rindas situācijai, lai saprastu cik tālu rindā ir pavirzījies mans bērns?

Reģistrējot vecāku iesniegto pieteikumu pirmsskolas rindu reģistrā, vecāks piecu darbu dienu laikā uz pieteikumā norādīto elektronisko pasta adresi saņem Izziņu “Par pieteikuma reģistrāciju bērna uzņemšanai rindā”, kur tiek norādīts Bērna identifikācijas kods un pieteikuma iesniegšanas datums. Pēc šī identifikācijas koda un pieteikuma iesniegšanas datuma ir iespējams redzēt bērna kārtas numuru Tukuma novada izglītības iestāžu pirmsskolas vecuma bērnu rindas reģistrā.

 

Ko nozīmē ārpus kārtas statuss?

Atbilstoši Tukuma novada Domes 2015.gada 26.februāra saistošo noteikumu Nr.5 “Kārtība, kādā Tukuma novada pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju” 9.punktā noteiktajam ārpus kārtas statuss tiek noteikts ja:

- Viens no vecākiem ir robežsargs vai profesionālā dienesta karavīrs.

- Viens no vecākiem ir persona ar invaliditāti vai ģimenē ir bērns ar invaliditāti.

- Viens no vecākiem ir Pirmsskolas izglītības iestādes darbinieks.

- Bērns ir no daudzbērnu ģimenes.

Viens no vecākiem ir jaunais speciālists, kurš ieguvis augstāko izglītību un uzsācis darbu Tukuma novada administratīvajā teritorijā ne ātrāk kā divus gadus pirms bērna reģistrācijas rindā vai periodā, kad bērns reģistrēts rindā.

- Bērns ir palicis bez vecāku gādības.

 

Kā rindu reģistrā, kas ir Tukuma novada Izglītības mājas lapā, es varu saprast, ka bērnam ir atzīmēts ārpus kārtas statuss?

Ārpus kārtas statuss tiek apzīmēts ar burtu saīsinājumu ā.k.

 

 

Tukuma novada izglītības iestādes

Tukuma Raiņa ģimnāzija 

Tukuma 2.vidusskola

Zemgales vidusskola 

Tukuma E.Birznieka - Upīša 1.pamatskola

Tukuma 2.pamatskola

Tukuma 3.pamatskola

Džūkstes pamatskola

Irlavas pamatskola

Pūres pamatskola

Tumes pamatskola

Sēmes sākumskola

Tukuma novada speciālās izglītības iestāde

Pirmsskolas izglītības iestāde „Pasaciņa”

Pirmsskolas izglītības iestāde „Vālodzīte”

Pirmsskolas izglītības iestāde “Lotte”  dibināta 2016.gadā

Pirmsskolas izglītības iestāde „Taurenītis”

Pirmsskolas izglītības iestāde „Zemenīte”

Pirmsskolas izglītības iestāde „Pienenīte”

Pirmsskolas izglītības iestāde „Karlsons”   -  dibināta 2011.gadā

Pirmsskolas izglītības iestāde „Pepija”  -  dibināta 2013.gadā

Tukuma Mākslas skola

Tukuma Mūzikas skola

Tukuma Sporta skola

 
Engures novada izglītības iestādes
 
Smārdes pamatskola
Milzkalnes sākumskola
 

Jaunpils novada izglītības iestādes

Jaunpils vidusskola

 

Tukuma novada Izglītības pārvalde

Tukuma novada Izglītības pārvalde - kā novada iestāde veidota 09.12.2009., līdz tam - Tukuma rajona Izglītības pārvalde

 

Tukuma novada Izglītības pārvaldes Multifunkcionālais Jaunatnes iniciatīvu centrs  -  atklāts 02.12.2011. Latvijas un Šveices sadarbības programmas "Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos" ietvaros. (JSPA informācija)

 

Tukuma novada Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta centrs - darbu uzsācis 01.11.2017. (Tukuma Laiks, 20.12.2017.)

 

Izglītības iestādes un atbalsta iestādes, kuras reorganizētas vai pārtraukušas savu darbību pēc 2000.gada

Apšuciema pamatskola  -  slēgta 2005.gadā

Dzirciema internātpamatskola  -  23.08.2018. apvienota ar Tukuma internātpamatskolu un izveidota Tukuma novada internātpamatskola, 2019.gadā pārsaukta - Tukuma novada speciālās izglītības iestāde

Džūkstes vidusskola31.08.2010. reorganizēta par Džūkstes pamatskolu

Irlavas vidusskola  -  31.08.2018. reorganizēta par Irlavas pamatskolu

Jaunsātu pamatskola - 31.08.2009. pievienota Pūres pamatskolai

Kr.Barona pamatskola -  slēgta 01.07.2008.

Lestenes pamatskola  -  slēgta 01.09.2009.

Pienavas sākumskola  -  slēgta 01.07.2008.

Pirmsskolas izglītības iestāde "Cīrulītis"  -  01.01.2019. pievienota Irlavas pamatskolai

Praviņu pamatskola  -  slēgta 30.06.2011.

Sēmes pamatskola - 30.06.2011. reorganizēta par Sēmes sākumskolu

Tukuma Bērnu un jauniešu centrs  -  01.06.2004. reorganizēts par Tukuma Mākslas skolu

Tukuma internātpamatskola  -  23.08.2018. apvienota ar Dzirciema internātpamatskolu un izveidota Tukuma novada internātpamatskola, 2019.gadā pārsaukta - Tukuma novada speciālās izglītības iestāde

Tukuma Vakara un neklātienes vidusskola  -  01.09.2019. pievienota Zemgales vidusskolai

Tukuma 3.vidusskola  -  01.09.2010. reorganizēta par Tukuma 3.pamatskolu

Tumes vidusskola  -  31.08.2019. reorganizēta par Tumes pamatskolu

Zelmeņa pamatskola  -  slēgta 1999..

Zentenes pamatskola  -  slēgta 01.07.2009.

 

******************************************

Vēstures avoti

http://www.redzidzirdilatviju.lv/

https://www.zudusilatvija.lv/

 

 

 

Direktoru vietnieku audzināšanas darbā/ audzināšanas darba speciālistu MA darba plāns 2020./2021.m.g.

 

 


Aktualitātes:

 

a.reiters

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Semināri:

 

16.03.2021.

A.Reitera nodarbības "Attiecību veselība pārmaiņu laikos" darba kārtība

 

17.09.2020.

Audzināšanas darba speciālistu MA sanāksmes darba kārtība

 

 


Informācija:

 

Jauns materiāls izmantošanai audzināšanas darbā

Pašā 2020.gada nogalē sociālajos tīklos tika publicēta informācija, ka iznākusi jauna grāmata, kuru var izmantot, runājot par audzināšanas jautājumiem. Vēlos uzsvērt, ka tā izmantojama ne tikai klases stundās, bet arī atbilstošas tematikas mācību priekšmetu stundās, arī interešu izglītības un karjeras nodarbībās.

 

Grāmatā ir 13 tematiskās nodaļas, pēc kuru pakāpeniskas iepazīšanas pusaudzim, jaunietim ir iespēja mainīt sevi un savu attieksmi pret pasauli. Lappuses papildinātas ar attēliem un atbilstošām latviešu tautasdziesmām, sakāmvārdiem, parunām, saistot psiholoģijas un pedagoģijas atziņas ar literatūru, folkloru un reāliem piemēriem no dzīves.

 

Autori: Kaspars Bikše un Māra Ozola.

Nosaukums: 13 – mans laimīgais skaitlis. Skolēna veiksmes rokasgrāmata. Mācību grāmata audzināšanas stundām.

Vairāk informācijas: https://maraozola.lv/

Lai izdodas izmantot!

 

 


Veidlapas:

 


Audzināšanas darba speciālistu MA 2019./2020. mācību gadā

 

Audzināšanas darba speciālistu MA 2018./2019. mācību gadā

 

Audzināšanas darba speciālistu MA 2017./2018. mācību gadā

 

Audzināšanas darba speciālistu MA 2016./2017. mācību gadā

 

 

 

Tukuma, Engures un Jaunpils novadu interešu izglītības pulciņi sporta jomā 2020./2021.m.g. 

 

Kalendārs 2020./2021.m.g. 1.semestris

 


Nolikumi:

 

Zemgales reģiona Bērnu un jaunatnes sporta spēļu nolikums

 

Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolēnu sporta olimpiādes nolikums 2020./2021.m.g.

 

Latvijas skolēnu 74.spartakiādē volejbolā (vidusskolas grupā)

 

Latvijas skolēnu 74.spartakiāde volejbolā (pamatskolas grupā)

 

Skolu rudens krosa stafetes

 

Vidusskolu kauss 2020

 

Pamatskolu kauss 2020

 

Sacensību nolikumi vieglatlētikā 2020./2021.mācību gadā

Pielikums

 

Zemgales reģiona sacensības U-14 un U-12 vecuma grupām 

 

Rudens sacensības U-12, U-14, U-16 vecuma grupām

 

Latvijas skolu 73. spartakiādes finālsacensībām dambretē

 

Latvijas skolotāju 7.kausa izcīņas turnīrs volejbolā

 

Atlases sacensības ISF Pasaules skolu čempionātam pludmales volejbolā 2021.gadā Izraēlā

 


Pieteikumi:

 

 


Sacensību norise:

 

 


Rezultāti:

 

Basketbols

Florbols

Futbols

Tautas bumba 

Stafetes "Drošie un veiklie"

Vieglatlētika (15.09.2020)

U12 grupas meitenes

   U12 grupas zēni

   U14 grupas meitenes

   U14 grupas zēni

   U16 grupas meitenes

   U16 grupas zēni 

Rudens kross

Volejbols

 


Informācija:

 

 

 


 

Sporta interešu izglītība 2019./2020. mācību gadā

 

Sporta interešu izglītība 2018./2019. mācību gadā

 

Sporta interešu izglītība 2017./2018. mācību gadā

 

Sporta interešu izglītība 2016./2017. mācību gadā

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd