Tukuma novada Izglītības pārvalde

Konkursa īstenošanu uzsākām iepriekšējā mācību gadā, kas izrādījās dažādiem izaicinājumiem pārpilns. Priecājāmies par skolotāju, skolēnu un vecāku aktivitāti, piesakot konkursam labākos dabaszinātņu, matemātikas un vācu valodas skolotājus.  

 

Lai iniciatīvu turpinātu un apzinātu vēl nepieteiktus talantus, aicinām pieteikt  skolotājus konkursam "Ekselences balva 2021" fizikā, ķīmijā, bioloģijā un matemātikā. 

 

 

 

Tukuma novada Izglītības pārvalde aicina darbā

jaunatnes darbinieku/-ci

(divas vakances, katra 0,5 slodze)

uz nenoteiktu laiku Tukuma novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā.

www.izm.gov.lv

Ņemot vērā panākto vienošanos ar pedagogus pārstāvošo arodbiedrību, šodien, 2022. gada 17. septembrī, Ministru kabinets ārkārtas sēdē izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par pedagogu darba slodzes līdzsvarošanu un likmes paaugstināšanu. Ministrijas kopējais piedāvājums – 59 176 925 eiro apmērā 2023. gadā un 60 256 516 eiro apmērā turpmāk ik gadu – aptver visas izglītības jomas, izņemot augstāko izglītību. Ar papildu finansējuma piešķiršanu ministrija novērš identificētos riskus pedagogu pārslodzei, samaksājot par citiem papildus veiktajiem pienākumiem.

LIZDA informācija

Valdība un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji vienojušies par kompromisu pedagogu darba apstākļu uzlabošanai, un plānotais pedagogu streiks tiks atcelts, paziņojušas amatpersonas.

 

Meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants”, kuras viens no darbības mērķiem ir sabiedrības informēšana un izglītošana par mežā notiekošajiem procesiem, izdevusi grāmatu-spēli “Kā Alnītis gāja ciemos pie gudrās Pūces”.

 

Grāmatas autore ir Kuldīgas meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade, māksliniece Linda Iraids.

 

Grāmatas saņems bērni visā Latvijā – arī Tukuma novada pirmsskolas grupās bērni varēs kopā ar Alnīti doties tālajā, piedzīvojumiem pilnajā ceļā pie Pūces.

Saskaņā ar Streiku likuma 3. panta pirmo daļu izglītības nozares darbiniekiem ir tiesības streikot, lai aizstāvētu savas ekonomiskās vai profesionālās intereses. Sekojoši Streiku likuma 4.panta otrajā daļā noteikts, ka darbinieku nedrīkst piespiest piedalīties streikā vai neļaut viņam piedalīties streikā.

Tukuma novada Izglītības pārvalde un Tukuma novada pašvaldība nav tiesīga aizliegt un nevar ietekmēt pašvaldības izglītības iestāžu darbinieku lēmumu piedalīties streikā.

Tukuma novada Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta centrs aicina ģimenes, kurās aug 4 līdz 7 gadus veci bērni ar uzvedības problēmām (dusmīgs, viegli aizkaitināms, pārkāpj noteikumus, ignorē vecāku vai skolotāju teikto, neievēro lūgumus u.c.) kopā ar bērna skolotājiem piedalīties multimodālā agrīnās intervences programmā STOP 4-7.

 

Atbalsta programma veidota balstoties uz līdzīgu ārvalstu programmu veiksmīgu pieredzi, tā aprobēta Latvijas kultūrvidē un ir zinātniski pierādīta tās efektivitāte (bērnu uzvedības problēmas samazinās, uzlabojas bērnu sociālās prasmes, un bērni spēj labāk pielāgoties videi, vecāki un skolotāji iemācās izmantot veiksmīgākas un situācijai atbilstošākas audzināšanas stratēģijas).

DMC Firewall is a Joomla Security extension!