Tukuma novada Izglītības pārvalde

 

Lai mierīgs, gaišs,

labām domām un darbiem bagāts

Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

 

Advente jeb advents (latīņu: adventus — ‘atnākšana’) ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas sākas no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem. Advente ir kristiešu liturģiskā gada sākums. Advente tiek saistīta ar gavēni, mieru, klusumu un pārdomām. Šajā laikā no egļu zariem pītajā adventes vainagā tiek dedzinātas četras sveces, kuras tiek pakāpeniski iedegtas gaidīšanas nedēļas svētdienās.

 

/https://lv.wikipedia.org/wiki/Advente 

 

Trešdien, 23.11.2022 Tukumā viesojās kolēģi no Valmieras novada Izglītības pārvaldes un Valmieras mācību jomu koordinatori. Tukuma novada Izglītības pārvaldē viesi tika iepazīstināti ar Izglītības pārvaldes vērtībām, darbības virzieniem, funkcijām un struktūru.  Speciālisti prezentēja arī metodiskā darba organizēšanas kārtību - jomu koordinatoru un kopienu līderu darba un sadarbības modeli  Tukuma novadā. Sarunās izzinājām arī situāciju Valmierā. Tālāk viesiem tika piedāvāta iespēja paviesoties Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā un satikties ar novada jomu koordinatoriem, lai iepazītu situāciju Tukumā un Valmierā konkrētas jomas ietvaros, kā arī viesošanās atjaunotajā Tukuma 2.vidusskolā. Paldies Valmieras kolēģiem par apciemojumu!  

 

Otrdien, 22.11.2022 Tukuma novada Izglītības pārvalde aicināja jaunatnes jomā iesaistītos uz kopīgu diskusiju par Jaunatnes politikas īstenošanu Tukuma novadā. Kopīgā sarunās un diskusijās, piedaloties novada jaunatnes darbiniekiem, izglītības iestāžu pārstāvjiem, Izglītības pārvaldes, Sociālā dienesta un pagastu pārvalžu pārstāvjiem, iezīmējās ceļš uz Tukuma novada Jaunatnes politikas stratēģijas izstrādi. Paldies Inesei Šubēvicai par plašo informāciju un atbalstu mērķu izvirzīšanā! Visiem kopā izdosies!

19.novembrī būs pagājis mēnesis, kopš Izglītības pārvaldē kā speciālists bērnu tiesību aizsardzības jautājumos darbu uzsāka Ilze Skaistkalne.

 

Ilze darba gaitas uzsākusi kā juriste pašvaldībā, strādājusi Baltijas Starptautiskajā akadēmijā kā diplomdarbu vadītāja, recenzente un diplomdarbu aizstāvēšanas komisijas locekle. Kopš 1996.gada darbojusies kā individuāli praktizējoša zvērināta advokāte.

 

Šobrīd Ilze Skaistkalne ir ievēlēta par Tukuma novada bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupas vadītāju, iepazinusi Izglītības pārvaldes darbu, tikusies ar izglītības iestāžu vadītājiem, piedalījusies semināros, bijusi vizītēs izglītības iestādēs u.c.

Par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai, Jaunpils vidusskolas pirmsskolā izveidota seno lietu izstāde.

Izstādes mērķis - radīt bērniem priekšstatu par Latvijas valsts vēsturiskajiem priekšmetiem, tehniku, apģērbu un veicināt patriotismu.

Organizācija “Junior Achievement Latvia” aicina skolēnu mācību uzņēmumus līdz 21. novembrim pieteikt dalību Latvijas SMU pasākumā CITS BAZĀRS ziemā, kas norisināsies 3. decembrī Domina Shopping.

 

Lai piedalītos pasākumā, vienam no SMU dalībniekiem ir jāiesūta pieteikums dalībai jalatvia.lv profilos (pieteikšanās pieejama skolēnu profilos sadaļā Pieteikuma anketas). 23. novembrī tiks publicēts dalībnieku saraksts.

https://jalatvia.lv/bnews/global/992

 

Vairāki tūkstoši skolēnu, studentu un viņu pedagogu reģistrējušies dalībai klātienē šonedēļ notiekošajā lielākajā uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē “Uzdrīksties Uzvarēt”, kuru organizē izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Konference norisināsies jau rīt, 16. novembrī un tajā jauniešus sava uzņēmuma izveidei iedvesmos spilgti Latvijas un ārvalstu uzņēmēji un mākslinieki.

 

Konferences "Uzdrīksties Uzvarēt" šī gada tēma ir "Atklāj jauno realitāti" un tā aktualizēs stāstus par uzņēmējdarbību jauno tehnoloģiju jomā, atklājot nākotnes vīziju – iespējām paralēlā kibertelpā metaversā, kurā satiekas digitālā un reālā pasaule.

Our website is protected by DMC Firewall!