Tukuma novada Izglītības pārvalde

Rīgā, 14.09.2021.

 

Latvijas Televīzija kļūs par Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 galveno skatuvi

 

Latvijas Televīzija ar prieku un atbildību no 18. septembra atspoguļos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norises, aicinot mazus un lielus skatītājus pie ekrāniem piedzīvot svētkus, just līdzi dažādu žanru mūzikas un dejas koncertu un koncertfilmu dalībniekiem.

 

“Lai arī šie ir citādi svētki, Latvijas Televīzija no sirds radīs un raidīs dziesmu un deju norises! Kļūsim par simbolisku skatuvi, no kuras teju divu mēnešu garumā ik nedēļu izskanēs šovasar un rudenī tapušās mākslinieciskās programmas,” teic LTV valdes loceklis Ivars Priede.

No 14. līdz 28Jal attels. septembrim Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros rīkos tiešsaistes vebināru tūri visos Latvijas reģionos semināru ciklā “Jauno uzņēmēju skola 2021”. 

 

Latvijas skolu skolotāji un skolēni varēs uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi. Skolotājus aicinām pieteikt skolēnu grupas, kas piedalīsies pasākuma 2.daļā - tiešsaistes radošajās darbnīcās. 

 

Vairāk informācijaJunior Achievement Latvia mājas lapās www.jalatvia.lv ; pieteikšanās https://www.jalatvia.lv/bnews/global/909 

Valsts izglītības satura centrs (VISC) septembrī organizē astoņas tiešsaistes konsultācijas 9. - 12. klašu skolēniem, kuri plāno uzsākt zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) izstrādi 2021./2022. mācību gadā, kā arī pedagogiem - darbu vadītājiem, kuri piedalīsies skolēnu darbu īstenošanā. Konsultācijas plānotas 13., 16., 20., 22., 27. un 28. septembrī. Lai pieteiktos, interesentiem nepieciešams aizpildīt anketu šeit.

stop bildeTukuma novada Izglītības pārvalde, lai sniegtu atbalstu bērniem, viņu vecākiem un pedagogiem,  ir iesaistījusies programmas “STOP 4-7” īstenošanā. Programma tiek īstenota, izmantojot valsts un Tukuma novada Domes piešķirto finansējumu. Aicinām vecākus, kuru bērni ikdienā saskaras ar dažādām uzvedības grūtībām, nepalikt vieniem un pieteikties dalībai programmā “STOP 4-7”, kas vērsta uz bērna sarežģītas uzvedības mazināšanu.

pilsetaViena no iespējamām izglītības ieguves formām ir izglītība ģimenē. Dažādu iemeslu dēļ arvien vairāk vecāku savu bērnu izglītošanai izvēlas tieši šādu mācību formu. Vecākiem ir tiesības izvēlēties savam bērnam izglītību ģimenē, kas iespējama no 1.līdz 8.klasei. Joprojām paliek spēkā nosacījums, ka nepieciešamo formalitāšu kārtošanai nav nepieciešams iesniegt ārsta izziņu vai psihologa atzinumu, to nosaka Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” (40.25 punkts) un Ministru kabineta 2015.gada 13.oktobra noteikumu Nr. 591 “Kārtība, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības programmās, speciālajās izglītības iestādēs un speciālajās pirmsskolas izglītības grupās un atskaitīti no tām, kā arī pārcelti uz nākamo klasi”  22.punkts.

Smārdes pamatskolā šī gada jūnijā darbu beidza ilggadējā direktore Gunta Lāce. Viņa saviem skolotājiem un skolēniem iemācīja raudzīties nākotnē ar stingru skatienu un skaidru mērķi. G.Lāces ieguldījums izglītībā ir neatsverams un pamatīgs, jo viņas darbalauks vienmēr ir bijis ļoti plašs - gan pirmsskolas grupas, gan pamatskola, gan skolēnu ārpusstundu darbs, gan iesaistīšanās novada izglītības darbā. Paldies par bagātā mūža saldajiem darba augļiem!

Šodien, 31.augustā, Tukuma novada Izglītības pārvalde izteica lielu paldies Tukuma 2.pamatskolas direktorei Dzintrai Rībenai par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu skolotājas un skolas vadītājas amatā!

 

Paldies par sadarbību ar Izglītības pārvaldes kolēģiem un atsaucību dažādu ideju īstenošanā, par optimismu un gaišo smaidu, nesavtīgi rūpējoties par Tukuma 2.pamatskolas ikkatru skolēnu, pedagogu un skolas darbinieku!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!