Tukuma novada Izglītības pārvalde

2023.gada 28.novembrī Tukuma 2.vidusskolā notika pedagogu profesionālās pilnveides kursi “Dzejas un prozas darba iestudēšanas posmi un metodes”. Kursu mērķis – pilnveidot pedagogu zināšanas par dzejas un prozas skatuves priekšnesuma  un runātāja psiholoģiskās sagatavošanas metodēm.

Katru mācību gadu notiek skatuves runas konkurss, kurā piedalās ļoti daudz Tukuma novada skolēnu, praktiski no visām vispārizglītojošām skolām. Šī iemesla dēļ žūrijas komisijai allaž ir ļoti grūti izvērtēt un tik sīvā konkurencē izvirzīt pašus labākos valsts kārtas konkursam.

Aicinām iedzīvotājus, īpaši jauniešus, iesaistīties jaunatnes jomas veicināšanas stratēģijas izstrādes procesā!

Tukuma novadā izstrādāts plānošanas dokumenta “Jaunatnes politikas attīstības stratēģija 2024.-2027.gadam” projekts. Dokumenta izstrādē piedalījušies jaunatnes jomā strādājošie un iesaistītie, kā arī savu viedokli izteikuši Tukuma novada jaunieši.

Aicinām iepazīties ar dokumenta saturu un līdz 5.decembrim iesūtīt priekšlikumus

Jau pagājušas vairākas dienas kopš Tukmā viesojās mūsdienu deju dejotāji, lai izbaudītu svētkus un arī sacenstos dejas mākslā un stāstā.

Kā pagāja šī diena - iespēja ielūkoties foto.

 

Fotogrāfs Uldis Randohs

FOTO GALERIJA

24.novembrī Tukumā viesojās dejotāji, lai piedalītos mūsdienu deju konkursā - svētkos. Konkursa mērķis - veicināt bērnu un jauniešu pašizpausmi mākslā, kultūras izpratni un pilsonisko līdzdalību, sekmējot bērnu un jauniešu mūsdienu deju kolektīvu radošo darbību un māksliniecisko sniegumu, kā arī iesaistīšanos Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā, gatavojoties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kā arī veicināt horeogrāfu un deju pedagogu jaunrades darbu deju kolektīvu repertuāra papildināšanu.

Tukumā piedalījās dejotāji no 9 deju skolām - 

Lai efektīgāk un mērķtiecīgāk sagatavotu izglītības piedāvājumu Tukuma novada pieaugušajiem iedzīvotājiem, lūdzam Jūs atbildēt uz anketas jautājumiem, izvērtējot savas vajadzības personīgo un profesionālo prasmju pilnveidošanai. Lūgums aizpildīt aptaujas anketu līdz 2023. gada 31. decembrim.

Aptauju aizpildiet šeit: https://forms.gle/gt649eH3TJU1Moij7

Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas “Demo” dejotāji atgriežas no Slovākijas, kur notika viens no atlases posmiem ceļā uz Eiropas čempionātu.

Ar lielu prieku un gandarījumu varam teikt, ka visas grupas sasniegušas vajadzīgo punktu robežu un kvalificējušās lielajam finālām Siófok, Balatonā, Ungārijā, kur satiksies tikai augstāko punktu ieguvēji, lai cīnītos par Eiropas kausa ieguvēju titulu.

Šajā kvalifikācijā no deju skolu pārstāvēja 45 dejotāji no grupām: “Čirkas”, “Juniores jaunākās”, “Juniores vecākās” un “Pamatsastāvs”. Kopumā divās dienās sacensībās piedalījās 1600 dalībnieki no Slovākijas, Horvātijas, Ungārijas, Latvijas, Čehijas un Polijas, kas savus spēkus mēroja dažādās nominācijās. Kopumā konkursā bija redzamas 308 horeogrāfijas.

Rezultāti:

DMC Firewall is a Joomla Security extension!